EP U-21 2023., kvalifikacije, skupina A, 9. kolo, 03.06.2022, 18:00 h, Marienlyst - Drammen
Suci: David Munro, David Roome, Craig Ferguson (Škotska)
Norveška (U21)
3:2(1:1) Hrvatska (U21)
Hrvatska (U21)

Mlada hrvatska reprezentacija vodila do sudačke nadoknade pa upisala poraz koji sve komplicira

Mihaela Bradovski • petak, 03.06.2022.

Hrvatska reprezentacija do 21 godine upisala je poraz u Norveškoj 3:2 i tako si je značajmno smanjila šanse za izravan plasman na Europsko prvenstvo...

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija nije uspjela ostati neporažena u Norveškoj i tako se približiti Europskom prvenstvu. Imala je sve u svojim rukama do same završnice, ali onda je u 91. minuti primila gol, Norveška je izjednačila i onda u 95. minuti preokrenula rezultat i upisala ogromnu pobjedu.

Igor Bišćan odlučio se za veliki broj braniča u prvih 11, ali bez obzira na to Hrvatska je povela. U 11. minuti Luka Sučić zabio je iskosa nakon asistencije Lukasa Kačavende.

Hrvatska se nakon toga povukla i Norveška je opako pritisnula. Nekako se osjetilo u zraku da će to biti jako teško izdržati i tako je i bilo. U 37. minuti Norvežani dolaze do poravnanja. Loša reakcija hrvatske obrane i Erik Botheim zabio je glavom u padu za 1:1.

Nastavilo se i do kraja prvog dijela boljom igrom Norveške koja je i dalje bila napadački orijentirana, a Hrvatska nije pokazala ništa osim tog jednog pogotka.

I u drugom dijelu Norveška je igrala bolje i bila je opasnija, ali Hrvatska je imala fantastičnu priliku u 73. minuti kada je Roko Šimić pobjegao i došao pred vratara, no on mu je obranio taj pokušaj.

U 80. minuti Hrvatska dolazi do vodstva! Sučić je sjajno pronašao u kaznenom prostoru Šimića koji takvu priliku ne propušta i zabija za 2:1.

Hrvatska je imala rezultat koji je vodi na Europsko prvenstvo sve do same završnice.

U 91. minuti nakon ubačaja iz kornera Daland zabija za 2:2 da bi u 95. minuti Hrvatska obrana potpuno zaspala, ostavila potpuno samog Larsena na drugoj vratnici, a on rutinski zabija za veliko slavlje domaćina.

Hrvatska tako više ne ovisi o sebi, treba joj čudo za prvo mjesto u skupini, a nije sigurna niti da će završiti kao druga. Najgori mogući rasplet na najgori mogući način.