Liga nacija 2022., Liga A, skupina 1, 1. kolo, 03.06.2022, 20:45 h, Osijek, Gradski vrt
Suci: Chris Kavanagh, Daniel Cook, Neil Davies (Engleska)

Branimir Korać • petak, 03.06.2022.

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je vrlo skromnu utakmicu u Osijeku protiv Austrije na otvaranju Lige nacija. Potpuno zasluženo gosti su slavili s 3:0...

Michael Gregoritsch
46'
16
Christopher Trimmel
46'
19
Christoph Baumgartner
73'
4
Marco Friedl
77'

Ralf Rangnick

Hrvatska nogometna reprezentacija lošim nastupom otvorila je novu sezonu u Ligi nacija. U Osijeku je ugostila Austriju i odigrala lošu utakmicu u svim segmentima te je potpuno zasluženo poražena.

Još do prvog austrijskog gola Hrvatska je bila solidna, stvorila je nekoliko prilika, ali nakon što je Austrija povela, sve se potpuno promijenilo. Hrvatska je jako pala i mogla je i teže stradati.

U prvih 20 minuta bilo je nekoliko situacija u kojima je nedostajalo malo da se uđe u čisti zicer, najbliže je Hrvatska bila pogotku kada je Brekalo ubacio, a Pašalić glavom nije dobro pucao.

Ubrzo stiže i nova prilika i to u 25. minuti. Brozović je ubacio za Pašalića koji puca, Wöber u zadnji trenutak ulazi u blok, pred golom je bio i Kramarić, ali lopta do njega nije došla.

U 41. minuti Austrija dolazi do pogotka. Onisiwo je dao loptu za Arnautovića koji bježi Ćaleta-Caru i sa 16 metara odlično pogađa poluvisoko u kut.

Gol primljen u završnici poluvremena nije dobra vijest, a Hrvatska je nakon toga značajno pala.

U drugi dio nije ušla dobro i Austrija vrlo brzo dolazi do još dva gola. U 54. minuti Wöber je lakoćom izbacio iz igre Juranovića, odlično ubacio u sredinu na Gregoritscha, obrana spava, a Gregoritsch lakoćom zabija.

Tri minute kasnije Hrvatska i dalje spava, a Austrija zabija. Sabitzer je dobio loptu na 25 metara, malo se približio i opalio u donji kut za velikih 3:0.

Dalić je krenuo s izmjenama, ušao je i Luka Modrić, ali Hrvatska je već bila posve raštimana i nije se uspjela podići. Pogodaka više nije bilo, ostalo je 3:0, vrlo ružan poraz za Hrvatsku.