Messi se poigravao s Estonijom i zabio joj čak pet golova

Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.06.2022.

U danas odigranim prijateljskim susretima istaknuo se Lionel Messi koji je predvodio Argentinu u Pamploni u pobjedi nad Estonijom s pet postignutih golova.

Argentina nastavlja s dobrim igrama, a Lionel Messi je podsjetio zašto je i danas jedan od najboljih igrača svijeta sjajnim nastupom začinjenim s pet postignutih pogodaka.

Argentina je slavila s 5:0, a Messi je bio strijelac svih pet pogodaka. Messiju je ovo prvi put u dresu Argentine da je postigao pet pogodaka, a općenito u karijeri jednom je došao do pet golova i to 2012. godine u 7:1 pobjedi Barcelone protiv Bayer Leverkusena u Ligi prvaka.

Njegov treći pogodak protiv Estonije bio je ujedno i 84. u dresu Argentine čime se izjednačio s Ferencom Puskasom na četvrtom mjestu na ljestvici najboljih strijelaca u dresu reprezentacija svih vremena.

Sljedeći kojeg hvata je Mokhtar Dahari koji je postigao 89 pogodaka u dresu Malezije, Messi je trenutno na 86.

Peru je u Cornelli igrao protiv Novog Zelanda te je minimalno slavio s 1:0 pogotkom Gianluce Lapadule u 69. minuti.

U akciji u Španjolskoj su bili i Saudijska Arabija i Kolumbija, oni su se susreli u Murciji, a Kolumbija je bila bolja također s 1:0 golom Rafaela Borrea u devetoj minuti.