Portugalci na krilima Ronalda visoko svladali Švicarsku, Španjolska izvukla bod u Pragu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.06.2022.

U Ligi A Lige nacija odigrana su u nedjelju dva susreta drugog kola. Portugal je lako slavio protiv Švicarske dok je Španjolska izvukla bod kod Češke...

Nakon remija u gostima kod Španjolske, Portugal je ugostio Švicarsku i slavio s visokih 4:0. Švicarci nikako ne mogu biti zadovoljni ulaskom u Ligu nacija, upisali su dva poraza, posebno uvjerljiv ovaj u Lisabonu gdje nisu bili konkurentni.

Posebno raspoložen bio je Cristiano Ronaldo koji je dva puta zabio i jednom asistirao te nosi velike zasluge za ovu pobjedu svoje reprezentacije.

U 15. minuti Ronaldo je dobro pucao iz slobodnog udarca, Kobel je odbio taj pokušaj, ali do Williama Carvalha koji lakoćom zabija za vodstvo.

20. minuti kasnije Jota proigrava Ronalda, a on dolazi iz drugog plana i bez problema zabija za povećanje vodstva.

Odlično poluvrijeme Ronaldo je zaokružio u 40. minuti kada je bio na pravom mjestu nakon što je Kobel obranio pokušaj Jote, lopta se odbila točno do Ronalda koji pogađa praznu mrežu.

U 68. minuti Kobel je pogriješio, istrčao je na 20 metara, nije došao do lopte, Joao Cancelo ga zaobilazi i lakoćom zabija u praznu mrežu.

Španjolci su bili na rubu poraza protiv Češke, gubili su 2:1 u 90. minuti, ali golom Iniga Martineza uspjeli su se spasiti.

Česi su poveli već u četvrtoj minuti pogotkom Jakuba Pešeka, no Gavi u završnici prvog dijela poravnava na 1:1.

U drugom dijelu Česi ponovno dolaze do prednosti i to golom Jana Kuchte sredinom poluvremena da bi Martinez ipak u samoj završnici donio Španjolskoj bod.