Španjolci stigli do prve pobjede, Portugal odradio odlično prvu polovicu natjecanja

Branimir Korać • četvrtak, 09.06.2022.

U Ligi A Lige nacija u četvrtak dsu do pobjede došli Španjolska i Portugal koji su potvrdili status favorita protiv Švicarske i Češke...

Nakon dva remija na startu, Španjolska je napokon stigla do pobjede i to u gostima kod Švicarske. Slavila je 1:0 čime je ostavila Švicarce i dalje na dnu ljestvice bez bodova.

U izjednačenom dvoboju Španjolci su došli do pobjede zahvaljujući golu Pabla Sarabije već iz 13. minute.

U nastavku susreta više nije bilo pogodaka, Španjolci su imali posjed na svojoj strani, ali obostrano se dosta griješilo.

Portugal može biti posebno zadovoljan startom u Ligi nacija, upisao je i drugu pobjedu, ovaj put protiv Češke. Nakon remija u Španjolskoj, kod kuće je bio bolji od Švicarske i Češke.

Oba pogotka pala su u prvih 45 minuta, točnije u razmaku od samo pet minuta. Prvo je u 33. minuti Joao Cancelo zabio za 1:0 da bi nakon toga Goncalo Guedes postavio konačnih 2:0.

Česi su dobro krenuli u utakmicu, stvorili nekoliko prilika u početku, ali domaćinu je pripala završnica prvog poluvremena nakon čega je otišao do pobjede.