Serdarušić u dva seta do drugog kola Challengera u Bloisu

Matej Kačan • ponedjeljak, 13.06.2022.

Svoj nastup na Challengeru u francuskom Bloisu usješno je započeo Nino Serdarušić koji je kao osmi nositelj u dva seta izborio drugo kolo...

Hrvatski tenisač Nino Serdarušić osmi je nositelj Challengera u Bloisu, a to je za početak opravdao sigurnom pobjedom u prvom kolu. Na drugoj strani bio je Čileanac Gonzalo Lama.

U dvoboju 174. i 242. igrača svijeta nije bilo previše upitnika jer Čileanac nije koristio svoje prilike, Serdarušić je u prvom setu spasio dvije break lopte kod 0:0, napravio break za 3:1 pa spasio još pet break šansi do kraja seta kojeg je osvojio sa 6:3.

U drugom setu također mnogo break šansi, ovaj put na obje strane. Lama je uzeo break za 4:2, Serdarušić odah vratio i do kraja se servisi ne gube.

Otišlo se u tie-break gdje je Hrvat napravio mini-break i poveo s 5:2 te sigurno završio posao sa 7:4. U drugom kolu ići će na boljeg iz meča Cedrik-Marcela Stebea i Nikolasa Sancheza Izquerda.