Donna Vekić rutinski do drugog kola kvalifikacija u Eastbourneu

Branimir Korać • subota, 18.06.2022.

Donna Vekić izborila je prolaz u drugo kolo kvalifikacija na WTA turniru u Eastbourneu. U prvom kolu svladala je domaću igračicu Aliciju Dudeney...

Britanka Alicia Dudeney, inače trenutno na sveučilištu u SAD-u, bila je prva protivnica Donni Vekić na turniru u Eastbourneu. U prvom kolu kvalifikacija, Donna je bez većih problema došla do pobjede.

Dudeney se zasad odlučila za studiranje, a tenis nije u prvom planu i ipak protiv profesionalne igračice teško se može nositi. Donna je do pobjede stigla za manje od 80 minuta.

U prvom setu Vekić je tri puta došla do breaka, ali je i dopustila Britanki četiri break lopte u dva gema.

Nakon što je uzela prvi set sa 6:1, u drugom je za pobjedu bio dovoljan jedan break i Vekić na kraju slavi sa 6:1, 6:3 i prolazi u drugo kolo kvalifikacija.

Tamo će igrati protiv Japanke Lily Miyazaki koja je iznenadila Dariju Saville i svladale je u tri seta.