Kompletiran sastav La Lige, Girona posljednja izborila povratak

HINA, Matej Kačan • ponedjeljak, 20.06.2022.

Posljednja momčad koja je izborila nastup u La Ligi sljedeće sezone je Girona koja je u finalu doigravanja svladala Tenerife s ukupnih 3:1 nakon dvije utakmice, odnosno u drugoj nakon prve bez pogodaka...

Nogometaši Girone posljednji su putnici u elitni razred španjolskog nogometa nakon što su u finalu doigravanja u dvije utakmice pobijedili Tenerife ukupnim rezultatom 3:1.

Nakon što je prva utakmica završila bez pogodaka, Girona je u uzvratu na gostovanju u Santa Cruz de Tenerifeu pobijedila Tenerife s 3:1 i nakon 2019. vraća se u elitni razred španjolskog nogometa.

Gosti su poveli u 42. minuti golom Christina Stuania iz kaznenog udarca. Izjednačio je Carlos Ruiz u 59. minuti, no devet minuta kasnije Jose Leon je zatresao vlastitu mrežu za novu prednost Girone. Konačnih 3:1 postavio je Arnau Martinez u 80. minuti.

Girona je Segundu završila kao šesta zauzevši posljednju poziciju koja je vodila u doigravanje za La Ligu. U polufinalu je preskočila Eibar nakon što je u prvom susretu izgubila ko kuće 0:1, a u uzvratu nakon produžetaka slavila s 2:0.

I u finalu protiv Tenerifea nije zabila gol kod kuće (0:0), no u uzvratu na stadionu Heliodoro Rodríguez Lopez je odigrala sjajno.

Direktan plasman u Primeru izborili su Almeria i Real Valladolid, a iz elitnog razreda su ispali Granada, Levante i Alaves.