Vodeni sportovi

Florian Wellbrock u zanimljivoj završnici do titule svjetskog prvaka u daljinskom plivanju

Branimir Korać, HINA • ponedjeljak, 27.06.2022.

Na Svjetskom prvenstvu u vodenim sportovima u Mađarskoj podijeljene su medalje plivačima maratoncima...

Njemački plivač Florian Wellbrock osvojio je zlatnu medalju u daljinskom plivanju na pet kilometara na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti. On je pobijedio s rezultatom 52:48,80 minute.

Srebro je osvojio Talijan Gregorio Paltrinieri, koji je zaostao 3,9 sekundi, a bronca je pripala Ukrajincu Mihailu Romančuku, čiji je zaostatak 25,10 sekundi.

Nešto kasnije u daljinskom plivanju snage će odmjeriti plivačice.