U Hajduku ga nije išlo, u LASK-u nemilice trpa: Ljubičićev hat-trick u visokoj pobjedi u Kupu

Branimir Korać • subota, 16.07.2022.

LASK je sezonu otvorio gostovanjem u Kupu kod regionalnog ligaša Schwaza kojeg je lakoćom svladao, a posebno raspoložen bio je Hajdukov napadač u Linzu na posudbi, Marin Ljubičić...

Marin Ljubičić u Hajduku je odrađivao dobar posao, naporno je radio, znao je ući i u priliku, ali je puno toga promašivao, iz najjednostavnijih pozicija lopta nije ulazila u gol i nije se uspio izboriti za mjesto pod suncem. Otišao je na posudbu u LASK i - proradio.

U prvom službenom susretu u novoj sezoni, u prvom kolu Kupa, Ljubičić je dao veliki doprinos u prolasku preko regionalnog ligaša Schwaza koji je visoko poražen 9:1.

Hrvatski internacionalac postigao je tri pogotka u razmaku od desetak minuta i poveo svoju momčad prema pobjedi.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela postigao je svoj prvi pogodak pa je onda zabijao i u 54. i 56. minuti čime je LASK pobjegao na visokih 5:1 i već je bilo jasno tko će proći dalje.

Inače, dva pogotka dodao je i Thomas Goiginger dok su po jedan dodali Nakamura, Jovičić i Stojković.