Sarajevo slavilo u Novom Gradu, Ivan Ikić zaključio priču pogotkom u završnici

Mihaela Bradovski • nedjelja, 24.07.2022.

Nogometaši Sarajeva upisali su pobjedu u drugom kolu Premijer lige BiH, gostovali su u Novom Gradu kod Borca i slavili s 3:1...

U Banjoj Luci ne mogu biti zadovoljni ulaskom u sezonu. Borac je upisao remi na startu protiv Sloge iz Doboja, a sada je i kod kuće poražen od Sarajeva s 3:1. Kada tome dodamo i ispadanje iz Europe od B36 s Farskih Otoka, jasno je kako razloga za zadovoljstvo nema.

Protiv Sarajeva se tražila pobjeda kako bi se vratilo samopouzdanje, ali ono je samo dodatno uzdrmano novim porazom.

Sarajevo je povelo golom Dala Varešanovića početkom drugog dijela da bi u 70. minuti Momčilo Mrkaić izjednačio.

Ipak u zadnjih 20 minuta Sarajevo odlazi do pobjede golovima Rijada Kobiljara i hrvatskog internacionalca Ivana Ikića.

Ikić je ušao u igru u 63. minuti, a Frane Čirjak igrao je cijelu utakmicu.