Daku i Bobičanec vratili Muru iz ponora, veliki preokret za prva tri boda

Branimir Korać • ponedjeljak, 25.07.2022.

U drugom kolu slovenskog prvenstva Mura je ugostila Domžale i upisala pobjedu 4:3 nakon što je na odmoru zaostajala 1:3...

Mura je hodala na rubu drugog poraza u novoj sezoni, ali uspjela je reagirati i preokretom doći do sva tri boda. U prvom kolu poražena je od Olimpije i nimalo joj ne bi dobro sjeo novi poraz.

Domžale su odradile odličnih prvih 45 minuta, no ne i nastavak susreta gdje je domaćin ipak došao do preokreta.

Već u 17. minuti Mura je povela golom Mirlinda Dakua, napadača Osijeka na posudbi, inače boljeg, potentnijeg i opasnijeg od nekih koje je Bjelica zadržao u kadru.

Domžale su ipak došle do preokreta do odlaska na odmor pogocima Janeza Pišeka, Marka Strajnara i Arnela Jakupovića.

Kod m2:1 za goste imala je Mura kazneni udarac, ali Luka Bobičanec nije ga iskoristio. No iskupit će se u drugom dijelu.

Prvo je Daku drugim pogotkom smanjio, a zatim je Bobičanec bio mirniji s 11 metara i izjednačio. Pobjedu domaćinu donio je Nikola Petković u 90. minuti.

Bobičanec, Kobi Morris i Matko Obradović odigrali su cijelu utakmicu, a Mihael Klepač do 80. minute kada ga je zamijenio Josip Majić.