Labinski Rudar poražen od Buja u četvrtom pripremnom susretu

Sportnet • nedjelja, 07.08.2022.

Nogometaši Rudara iz Labina poraženi su u svom četvrtom pripremnom susretu. Bolja od Rudara bila je ekipa iz Buja s peet pogodaka u mreži...

Sinoć je na Gradskom stadionu u Labinu, seniorska momčad Rudara odigrala četvrtu pripremnu utakmicu, a za protivnika je imala nogometaše NK Buje.

Rudar je, iako desetkovan, sedamdeset minuta uspijevao biti ravnopravan protivnik. No, s obzirom na prije rečeno u zadnjih 20 minuta su gosti iz Buja u potpunosti dominirali, iskoristili svoju kondicijsku nadmoć stalnim zamjenama, te na kraju zasluženo pobijedili rezultatom 5:1.

Treba napomenuti da je momčad Buja s obzirom na fazu pripremnog dijela, pokazala visoki nivo igre, fizičke spreme, ali i uigranosti. Pozitivna stvar za Rudare je da se Paolo Juričić, zamjena za Ivana Macana u vrhu napada, ponovno upisao u listu strijelaca, dok su za goste iz Buja strijelci bili Šoškić dva puta, te po jednom Vukelić, Acquavita i Stritar.

Sljedeću pripremnu utakmicu labinski nogometaši igraju u subotu, 13.08.2022.g. na Gradskom stadionu, a za protivnika imaju momčad NK Veli Vrh. Utakmica započinje u 20:00 sati.

RUDAR TRANS EURO – BUJE 1:5 (0:1)
Sudac: Darko Gubeljić (Labin)
Strijelci: 0:1 Vukelić 39’, 1:1 Juričić 57’, 1:2 Acquavita 62’, 1:3 Šoškić 76’, 1:4 Stritar 86’, 1:5 Šoškić 90’
RUDAR TE: Dizdar, Malkić, Bilić, Hrvat, Božičević, Floridan, Načinović M., Stepčić, Rudan, Juričić, Terzić, još su igrali: Blažina, Dadić, Kurtić
Trener: Roberto Paliska
BUJE: Mandalenić, Peroša, Šepić, Valenta, Prodan, Miličević, Krizmanić, Vukelić, Kaližan, Bartolović, Fakin, a još su igrali: Milanović, Baf, Vlikoše, Šoškić En., Acquavita, Stritar, Šoškić El., Ibrahimović
Trener: Boris Fornažar

Autor: NK Rudar