SuperSport Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 07.08.2022, 21:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Rijeka nikako do pobjede, odlični Lokosi nanijeli joj novi poraz

Mihaela Bradovski • nedjelja, 07.08.2022.

U vrlo dobrom susretu četvrtog kola SuperSport HNL-a, Lokomotiva je u Kranjčevićevoj s 3:1 svladala Rijeku koja je puno toga u ovom susretu promašila...

Riječani nikako proigrati i četvrtu utakmicu zaredom su ostali bez pobjede. Nakon dva poraza od Djurgardena i remija protiv Gorice, nadali su se prekidu niza u Kranjčevićevoj, ali Lokomotiva je odigrala vrlo dobru utakmicu i slavila je s 3:1. Riječani tako u novoj sezoni ostaju na jednoj pobjedi i to onoj prvenstvenoj u Šibeniku.

Lokosi su bili puno konkretniji u igri prema naprijed, svaki njihov izlazak na polovicu Rijeke mirisao je na opasnost, a i ono prilika koje je imala na drugoj strani, Rijeka nije koristila.

Od početka je bilo jasno kako nas čeka vrlo otvoren i zanimljiv susret, a prvi put zamirisalo je na pogodak u 13. minuti, Haris Vučkić dobio je sjajnu loptu u 16 metara, poslao Marića u prazno, gađao u suprotni kut i pogodio vratnicu.

Dvije minute kasnije Lokomotiva dolazi do vodstva. Nakon što je Rijeka propustila svoje prilike, ubačena je dugačka lopta prema Kulenoviću koji je skreće u prostor prema Goričanu, on ulazi u 16 metara i iskosa vara Labrovića.

Nastavila je Lokomotiva u istom ritmu i u 19. minuti došla do drugog pogotka. Još jedan brzi napad i ponovno Kulenović asistira, odlično je uočio Cokaja koji je odmah pucao s ruba kaznenog prostora, a lopta ide od vratnice u mrežu.

Rijeka je bila u nokdaunu, ali uspjela se podići i u 34. minuti izjednačiti. Dosuđen je slobodni udarac na 25 metara, izveo ga je Karrica koji prebacuje živi zid, Santini je na lopti, ali ona mu bježi u mrežu.

U zadnjim trenucima prvog dijela Lokomotiva je treba do trećeg pogotka. Čisti zicer za Cokaja kojeg je fantastično proigrao Kulenović, Cokaj je ušao sam u 16 metara, gađao donji kut i pogodio vratnicu.

U drugom dijelu očekivala se agresivnija Rijeka koja je i uspjela prebaciti težište igre pred kazneni prostor domaćina. Probavala je udarcima i izvana i ubačajima u 16 metara, opasno je nekoliko puta gađao i Alen Halilović, ali lopta nije htjela u mrežu.

Kako je vrijeme odmicalo tako se otvaralo i sve više prostora za domaćina. Greška obrane Rijeke stigla je u 79. minuti, Jurišić nije dobro dodao, Stojković je gurnuo loptu Tuciju u prostor, on ulazi u 16 metara i daje povratnu u sredinu gdje je Vasilj koji rutinski zabija za 3:1.

Do kraja susreta Lokomotiva je rutinski zadržala prednost i glatko slavila s 3:1.