Liga prvaka, kvalifikacije, 3. pretkolo, 09.08.2022, 20:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Benoît Bastien, Erwan Finjean, Philippe Jeanne (Francuska)
Ludogorec Razgrad

Noćna mora za Bugare: Dinamo novom pobjedom izbacio Ludogorec, susret završio s tri igrača više!

Branimir Korać • utorak, 09.08.2022.

Lud uzvrat na Maksimiru gdje je Dinamo i drugi put svladao Ludogorec. Slavio je s 4:2, a susret je završio s čak tri igrača više. Kontrolirali su Modri dvoboj i u konačnici mirno izborili dvoboj protiv Bodo/Glimta za ulazak u Ligu prvaka...

70
90'+2'
Žan Karničnik
46'
90
Spas Delev
46'
82
Ivan Jordanov
46'
10
Matias Tissera
65'
17
Jorginho
85'
Ante Šimundža

Dinamo je u neobičnoj utakmici ponovno svladao Ludogorec. Nakon 2:1 u Razgradu, Modri su slavili i s 4:2 u Zagrebu gdje je francuski sudac Bastien zauzeo oštar kriterij i mahao kartonima na sve strane, a tu su teže stradali Bugari koji su završili s tri igrača manje.

Dinamo je jako dobro otvorio utakmicu i već u četvrtoj minuti došao je do odlične prilike, Ademi je pokušao, ali jako dobro je reagirao Simon Sluga.

U 12. minuti nije bilo spasa. Odlična akcija Modrih, lopta na desni bok za Ristovskog koji je odlično došao iz drugog plana, nabacio na drugu vratnicu, a tamo je Drmić koji lakoćom glavom zabija.

Pet minuta kasnije morao se istaknuti Dominik Livaković, Jankov je dobro opalio s desetak metara, ali Livaković sjajno brani.

Praktički u nastavku akcije nesretni Jankov radi prekršaj s leđa na Ademija i zarađuje drugi žuti karton i ostavlja Ludogorec s igračem manje.

Dinamo je ubrzo iskoristio brojčanu nadmoć, Špikić je ušao u 16 metara, srušio ga je Nedjalkov i dosuđen je kazneni udarac koji Mislav Oršić rutinski realizira.

U 44. minuti Dinamo dolazi i do trećeg pogotka. Odlično je Ljubičić dao na lijevu stranu za Oršića koji vara čuvara i ulazi u 16 metara i onda kirurški precizno pogađa u suprotnu vratnicu od koje se lopta odbija u mrežu za 3:0.

Kada se činilo da će Dinamo mirno privesti susret kraju, prima pogodak u zadnjim trenucima prvog dijela. Odbijena lopta nakon ubačaja u 16 metara, došla je točno do Despodova koji je snažno opalio s 12-13 metara i ostavio Livakovića bez šanse.

Odmah na početku drugog dijela nepotrebno igra rukom u 16 metara Dino Perić i Ludogorec dobiva kazneni udarac koji realizira Despodov i unatoč igraču manje smanjuje na 3:2.

Dinamo se odlučio na čuvanje prednosti i kontrolu nad susretom, a u 72. minuti Rick zarađuje drugi žuti karton, u okretu je dobro opalio rukom po licu Špikića i igrač Ludogoreca zarađuje drugi žuti karton. Dva igrača više za Dinamo.

Iako su Modri imali dva igrača više, nisu mogli slomiti otpor Ludogoreca koji se odlično branio. S tribina su bili sve glasniji zvižduci, a val zadovoljstva stigao je ponovno u 86. minuti.

Oršić je srušen s leđa, povučen za dres i dosuđen je novi kazneni udarac. Žan Karničnik je zaradio TREĆI crveni karton, a Bruno Petković zabio s 11 metara za konačnih 4:2.

Pobjeda je tu, prolaz je tu, slijedi Bodo/Glimt.