UEFA odbacila žalbu Bugara, malteški Hamrun ipak igra protiv Partizana

Branimir Korać • utorak, 16.08.2022.

Levski iz Sofije završio je s nastupom u Europi nakon što je UEFA odbacila njegov zahtjev za ponavljanjem dvoboja protiv malteškog Hamruna...

Levski iz Sofije hvatao se za slamku nade nakon što se osramotio i ispao od malteškog Hamruna, ali nije mu prošlo. Bugari su tražili ponavljanje uzvratnog susreta, ali UEFA je taj zahtjev odbacila.

Što se dogodilo? Nakon što je slavio na Malti s 1:0, Levski je u Sofiji tražio potvrdu pobjede, ali nije išlo sve željenim smjerom.

Ipak uspio je u 91. minuti doći do 1:1 i rezultata koji bi ga vodio u play-off, ali minutu kasnije Maltežani dolaze do novog gola i 2:1 koji su ih odveli u produžetke.

Tu leži kvaka. Strijelac malteškog pogotka bio je dosta u polovici Levskog kada je Hamrun kretao s centra što je protivno pravilima, tražili su Bugari reakciju, ali ona se nije dogodila i UEFA je odbacila njihovu žalbu.

Hamrun tako nastavlja u Europi i u play-offu Konferencijske lige igrat će protiv Partizana.