Liga prvaka, kvalifikacije, 4. pretkolo, 16.08.2022, 21:00 h, Aspmyra - Bodø
Suci: Danny Makkelie, Hessel Steegstra, Jan de Vries (Nizozemska)
1:0(1:0) Dinamo
Dinamo

Dinamo poražen u Norveškoj, ali sve ostaje potpuno otvoreno

Branimir Korać • utorak, 16.08.2022.

Loše prvo i dobro drugo poluvrijeme, ali u konačnici ipak poraz. Bodo je slavio 1:0 golom Pellegrina iz prvog poluvremena, a Dinamo bi mogao dugo pamtiti priliku Brune Petkovića iz završnice susreta...

Runar Espejord
68'
77
Gilbert Koomson
81'
8
Albert Gronbaek
81'

Ante Čačić

Dinamo ima aktivan rezultat nakon prvog susreta protiv Boda, a Ante Čačić može biti polovično zadovoljan onim što je vidio. Prvo poluvrijeme je bilo dosta loše, ali zato u drugom dijelu Dinamo se prilagodio i izgledao bolje, imao jednu krasnu priliku, još nekoliko prijetnji i postalo je 1:0.

Prvo poluvrijeme nije bilo dobro za Dinamo, još u prvih pola sata uspio je barem umrtviti domaćina i ne dopustiti neke šanse, ali u zadnjih 15 minuta prvog poluvremena stigao je i pogodak i sve opasniji domaćin.

Jedini pokušaj Dinama u prvih 45 minuta bio je onaj Mislava Oršića iz 23. minute kada je dobro pucao s nekih 20 metara, gađao je u donji kut, ali vratar je odbio u korner.

Sve ostalo prolazilo je u pogreškama Modrih, ali i domaćina koji do zadnjih 15 minuta prvog dijela nije puno kreirao.

Dinamova obrana "otključana" je u 37. minuti. Ubačaj s desne strane, Lauritsenu je lopta bila previsoka i nije je dohvatio, Pellegrino je pobjegao Šutalu i Ristovskom i iz blizine glavom zabio za 1:0.

Novi problemi pet minuta kasnije kada trese se greda. Nakon kornera glavom je pucao Salvesen, bilo je jako opasno, ali greda je spasila Livakovića.

Embed from Getty Images

Imao je Bodo u završnici prvog dijela i dva slobodnjaka na 20 metara, ali oba puta lopta je zapela u živom zidu.

U drugom dijelu Bodo je odmah zaprijetio preko Pellegrina čiji je udarac završio malo pokraj vratnice, ali onda je i Dinamo proigrao i počeo nešto kreirati prema naprijed.

Bruno Petković, koji je zamijenio neprimjetnog Drmića, u nekoliko navrata dobro je surađivao s Oršićem, ali nedostajalo je vrlo malo da se uđe u pravu priliku.

U 71. minuti dolazi Dinamo do pogotka nakon lijepe akcije i krasne završnice Baturine, ali u začetku akcije Petković je bio u zaleđu.

I desetak minuta kasnije Dinamo je imao dobru situaciju i to nakon dobre akcije. Lopta je došla na desnu stranu za Ristovskog koji ubacuje na drugu vratnicu, Ademi puca glavom, ali vratar odbija u korner.

Najbolju priliku na susretu Dinamo je promašio u 86. minuti. Bruno Petković sve je napravio sjajno, primanje, riješio je dvojicu čuvara, ušao u 16 metara i onda pucao pokraj gola.

Do kraja susreta promjena nije bilo, Bodo je pokušao napraviti nešto više, ali ostalo je 1:0 i Dinamo ostaje u igri za grupnu fazu Lige prvaka.