Petra Martić poražena i u parovima u Cincinnatiju

Matej Kačan • četvrtak, 18.08.2022.

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić s dva poraza napušta Cincinnati. I u singlu i u paru je u poraze bila uključena Caroline Garcia, kao suparnica i kao partnerica...

Nakon što je kao lucky loser ispala u prvom kolu singla u Cincinnatiju, Petra Martić nije bolje sreće bila ni u igri parova gdje se udružila s Caroline Garcijom koja ju je i izbacila u singlu.

Njih dvije su u prvom kolu turnira u parovima izgubile u tri seta od Lucije Hradecke i Sanije Mirze, i to velikim preokretom nakon što su prvi set dobile dosta uvjerljivo sa 6:1 za samo 21 minutu.

Imale su Martić i Garcia break viška i 2:1 i u drugom, ali potom gube dva servisa u nizu pa suparnice dolaze do 6:3 i izjednačenja. Treći set igrao se u produženom tie-breaku do 10.

Čak i tamo Martić i Garcia imaju sjajnu šansu i meč loptu kod 9:8, ali gube tri poena u nizu i Hradecka te Mirza s 11:9 uzimaju vrijednu i teško izborenu pobjedu.