SuperSport Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 20.08.2022, 18:30 h, Gradski stadion Varaždin

Matej Kačan • subota, 20.08.2022.

Po treći remi za Varaždin i Šibenik u nizu donijela je utakmica šestog kola, ali je ovaj za razliku od prijašnjih za Šibenčane stigao nakon sjajne i otvorene utakmice...

Marcel Čanadi
66'
10
Ivica Vidović
67'
3
Josip Kvesić
78'
7
Leon Kreković
87'
Damir Čanadi

Sjajna utakmica, nešto na što nismo navikli od Šibenika ove sezone, ali od Varaždina jesmo. No, od oboje smo navikli na remije i to smo dobili, po treći put zaredom s obje strane.

Ostaje tako Šibenik s bodom više od domaćina uz puno bolje prvo, a puno lošije drugo poluvrijeme. U prvom dijelu skoro da nije ni bilo Varaždinaca, od početka je Šibenik krenuo i pune ruke ima Zelenika.

Prvo zaustavlja Ivana Delića u 11. pa Čop promašuje, kao i Delić, a onda u 24. vode gosti. Korner Šibenika i dosta odbijanaca po petercu, a na kraju Čop gura s crte loptu u mrežu.

No, nakon samo pet minuta Varaždin se sretno i spretno vraća, na sličan način. Jedan ubačaj pa dodavanja i odbijanja u kaznenom prostoru pa Ba pronalazi Michelea Šegu koji niskim preciznim udarcem s 14 metara gađa mrežu.

U 34. opet Delić, ali opet Zelenika koji skida udarac u prvi kut iskosa, a onda obrana ispred Delića ubačaj Čopa šalje u korner. U 39. Zelenika opet brani, sad udarac glavom Bernarda Matića i uz Šegu jedini je zalužni za neriješeno na poluvremenu.

Bolje je krenuo Varaždin u drugi dio, već u 50. je okrenuo Šego majstorijom. Dobio je loptu na nekih 18 metara i okružen trojicom pucao u visokom luku te pogodio same rašlje, ljepotica i treći Šegin gol ove sezone.

Mogao je Varaždin sve riješiti u 54. kad Tonio Teklić iz slobodnjaka s 30 metara trese gredu, a Elezi iz odbijanca stativu praznih vrata. Nastavio je Varaždin prijetiti preko Teklića pa Elezija pa opet Teklića, ali u jeku dominacije stiglo je izjeednačenje.

U 68. Delić ide na povratnu Araija, Stanić ga ruši s leđa i pokazan je penal koji sam Delić mirno koristi za konačnih 2:2.

Do kraja je Varaždin pokušao pritisnuti, ali kopnila je snaga domaćina kako je susret išao kraju. Moglo bi se pričati i o nekoliko sudačkih odluka u završnici kad su domaći tražili penal, ali na kraju od svega po bod na svakoj strani.