Juranovićeva asistencija za potvrdu pobjede Celtica i odvajanje na vrhu

Branimir Korać • nedjelja, 21.08.2022.

U četvrtom kolu škotskog prvenstva Celtic je ugostio momčad Heartsa te je pobjedom 2:0 ostao stopostotan...

Nakon što su u subotu Rangersi odigrali samo 2:2 u gostima kod Hiberniana, Celtic je pobjedom kod kuće protiv Heartsa ostao jedina stopostotna momčad škotskog prvenstva.

Hearts je u prva tri kola izgledao dobro te upisao dvije pobjede i remi protiv Hiberniana u gostima, međutim ovdje nije napravio nešto više.

Celtic je rano stigao do pogotka, već u 13. minuti Japanac Kyogo Furuhashi na dodavanje sunarodnjaka Daizena Maede pogodio je za vodstvo.

Dugo domaćin nije mogao do drugog pogotka s kojim bi slomio otpor gostiju, a on je stigao tek u 94. minuti. Josip Juranović ubacio je pred gol gostiju gdje je najspretniji Georgios Giakoumakis koji šalje loptu u mrežu za 2:0.