3. NL Istok: Čepin poražen u Pleternici, Darda kreirala iznenađenje u Ivankovu

Branimir Korać • ponedjeljak, 22.08.2022.

Odigrani su susreti prvog kola u novoformiranoj 3. NL Istok, a za iznenađenje se pobrinula Darda koja je u gostima slavila protiv pojačanog Bedema...

Nova sezona u 3. NL Istok otvorena je susretima prvo kola, a jedan od najzvučnijih dvoboja kola odigran je u Pleternici gdje je Slavija s 1:0 slavila protiv Čepina. Za tri boda bio je dovoljan tek jedan pogodak, a postigao ga je Dino Bognar iz kaznenog udarca u 63. minuti. U završnici je Gabrijel Sivonjić sjajnim obranama zadržao bodove u Pleternici.

Raspoloženi Ivan Antunović kreirao je preokret i odveo je Slavoniju do 3:2 pobjede u gostima kod novaka u ligi Borca iz Kneževih Vinograda. Antunović je doveo goste u vodstvo u završnici prvog poluvremena da bi u drugom dijelu Marko Radoš i Fabijan Domitrek kreirali preokret i odveli Borac do vodstva. Međutim u zadnjih 15 minuta ponovno na scenu stupa Antunović koji s još dva pogotka odvodi Slavoniju do teško izborene pobjede.

Odličnu utakmicu odigrao je Graničar koji je u Županji s velikih 5:1 slavio protiv Kutjeva. Josip Lotar hat-trickom je odmah potvrdio kako će i ove sezone puno značiti Graničaru, a strijelci su bili i Hrvoje Hodak i Domagoj Džoić. Jedini pogodak za goste, u tom trenutku za 4:1, postigao je Karlo Antunović.

Domaćom pobjedom krenula je i Vuteks Sloga koja je ugostila Croatiju iz Đakova i svladala ju je s 2:0. Dobar posao domaćina u drugom dijelu kada su pala oba pogotka i to u 56. minuti kada je Mihailo Marić pogodio za 1:0 te u 74. minuti kada je Igor Tunjić Lukić povisio vodstvo.

Iznenađenje se dogodilo u Ivankovu gdje je Darda slavila protiv Bedema s 4:2. Domaći Bedem puno toga je promašio i na kraju je kažnjen. Na odmoru su gosti vodili 2:1 golovima Antonija Stupara i Relje Mihajlovića dok je Lovro Kozić bio strijelac za domaćina. Odmah na startu drugog dijela Drago Lovrić skrivio je kazneni udarac i zaradio isključenje, Stupar povisio na 3:1 i usmjerio utakmicu potpuno na stranu gostiju. Domagoj Novak smanjio je u 74. minuti, ali svu nadu Bedemu je ubio Dominik Dubravac pogotkom za 4:2 u 91. minuti.

Tomislav Marjanović s dva gola odveo je Slogu u Novoj Gradišci do pobjede 2:1 protiv Omladinca. Ivan Martić u sudačkoj nadoknadi samo je ublažio poraz gostiju.

Neizvjesno je bilo u Oriovcu gdje je domaći Oriolik s tijesnih 1:0 slavio protiv NAŠK-a. Šimun Lucić u 75. minuti postigao je jedini pogodak na susretu, a domaćin je u završnici ostao bez Luke Đereka koji je zbog dva žuta kartona izgubljen za drugo kolo.

Valpovka je u zadnjih 20 minuta osigurala sva tri boda u gostima kod novog člana lige Svačića. Povela je u 40. minuti pogotkom Emanuela Mutshausa da bi domaćin izjednačio preko Tomislava Žuljevića na početku drugog dijela. Ipak, u zadnjih 20 minuta gosti su stigli do pobjede pogocima Mateja Bekavca i Matea Mitića.