1. NL juniora: Rijeka za zelenim stolom izgubila bodove, Dinamo slavio preokretom, prva pobjeda Hajduka

Branimir Korać • ponedjeljak, 22.08.2022.

Počelo je natjecanje i za juniore, a u drugom kolu pobjede su upisali Dinamo, Hajduk, Rijeka između ostalih. Rijeka je slavila i u prvom kolu, ali je bez tih bodova naknadno ostala...

Dugopolje je sjajno krenulo u gostima kod Dinama, povelo je u prvih pola sata s 2:0 golovima Luke Petrovića i Filipa Kukića, ali ipak nije zadržalo vodstvo. Modri su do odmora smanjili golom Frana Topića, a u drugom dijelu još jednim golom Topića te po jednim Marka Brkljače i Vite Čaića Dinamo odlazi do pobjede.

Nakon kiksa na startu u Šibeniku, Hajduk je na svom travnjaku slavio protiv Sesveta s 2:0. Splićani su pobjedu osigurali u drugom poluvremenu golovima Nike Kristiana Sigura i Lovra Lončara.

Inker iz Zaprešića još uvijek čeka prve bodove. Gostovao je u Predavcu kod Mladosti iz Ždralova i upisao poraz 3:2. Mladost je već nakon 15 minuta igre vodila 2:0 golovima Ive Anića i Krešimira Prskala, a kada je Patrik Regović u 50. minuti skrivio kazneni udarac, a Anić povisio na 3:0, činilo se da je kraj. Regović je taj dojam pojačao isključenjem u 60. minuti, međutim Inker s igračem manje preko Marina Mokrovića Dajića i Jana Antolića smanjuje na 3:2, ali nije uspio i potpuno se vratiti.

Varaždin je s visokih 3:0 slavio protiv Šibenika i tako je uz Dinamo i Rudeš jedini stopostotan nakon sva kola. Viktor Damjanić autogolom je doveo Varaždince u vodstvo, a u drugom dijelu Nick Ocvirek i Borna Lesjak postavili su konačnih 3:0.

Rijeka je ostala bez bodova zarađenih u prvom kolu protiv Rudeša zbog nastupa trojice igrača koji nisu imali pravo biti na travnjaku. Rudeš tu utakmicu dobiva 3:0 za zelenim stolom pa je tako Rijeka slavljem u Vinkovcima stigla do prvih bodova. Cibalia je pala 2:0, a dvostruki strijelac bio je Niko Glajzer.

Slaven Belupo je poražen i u gostima kod Rudeša koji je bio bolji s 2:0. Pobjeda je osigurana u završnici, pogotke za domaćina postigli su igrači s klupe Filip Zavoral i Mihael Stipić u 74. i 93. minuti.

U utakmici kola Lokomotiva i Gorica remizirali su 1:1. Goričani su sredinom prvog dijela stigli do prednosti preko Luke Brleka iz kaznenog udarca, ali Marko Batur u sudačkoj nadoknadi prvog dijela poravnava na konačnih 1:1.

Gube Osijekovi seniori, a gube i juniori. U gostima kod Istre 1961 u susretu igranom u Medulinu poraženi su 2:1. Vodili su gosti na odmoru pogotkom Krešimira Vrbanca, ali Tomislav Glavan i Benjamin Pajković donijeli su domaćinu preokret.