[VIDEO] Zvezda tragičnim golovima ostala bez Lige prvaka, presudio joj autogol u 90. minuti

Branimir Korać • utorak, 23.08.2022.

Poznata su još tri sudionika grupne faze Lige prvaka. Maccabi Haifa, Viktoria Plzen i Maccabi Haifa izborili su ulazak u Ligu prvaka...

Iako je pred punim tribinama na Marakani imala željenih 2:0 već u prvom poluvremenu, Crvena zvezda nije izdržala, Maccabi je sretnim golovima došao do 2:2 i grupne faze Lige prvaka.

Zvezda je odlično krenula i golovima Pešića i Ivanića stigla do vodstva 2:0 i približila se plasmanu u Ligu prvaka.

Međutim prvi šok stigao je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Dosuđen je kazneni udarac koji izvodi Haziza, ali brani Borjan, međutim 15-ak sekundi kasnije Sundgren je opalio s 25 metara, a Borjan kiksao i primio obranjiv gol.

Da Dejan Stanković ima kose, vjerojatno bi je počupao u 90. minuti kada je ubačaj Atzilija iz prekida s lijeve strane Pavkov krivo zahvatio i efektno pospremio u svoju mrežu.

Crvena zvezda tako je ostala bez grupne faze Lige prvaka, ali je obilato pomogla dobrom Maccabiju da ostvari cilj.

Benfica je već u prvom susretu protiv kijevskog Dynama odradila najveći dio posla. Uzvrat je bio formalnost, a slavila je i u njemu i to s uvjerljivih 3:0.

Sve je bilo gotovo u razdoblju od 15 minuta kada je Benfica od 27. do 42. minute zabila sva tri gola i to preko Nicolasa Otamendija, Rafe Silve i Davida Neresa.

Petar Musa ušao je u igru u 52. minuti.

Embed from Getty Images

Iako nije oduševila, Viktoria Plzen slavila je s 2:1 protiv Qarabaga i ostavila ga bez Lige prvaka. Prvi susret u Bakuu okončan je bez pogodaka.

Nije dobro krenulo za domaćina, Filip Ozobić u 38. minuti doveo je Qarabag u vodstvo, ali u drugom poluvremenu Jan Kopic i Jan Kliment odveli su Viktoriju do pobjede i prolaza.

• tapiros24.08.2022. u 11:16
    Majko mila koja nesreća - očito je bilo suđeno da ne prođu, a ovi prođu. Golman obrani penal na kraju 1. pol. i onda iz iste akcije primi gol sa 30 metara!?!? Da bi oda u 89. minuti primili i drugi gol i to autogol?!?! Nevjerojatna nesreća i pada u vodu ono što su se hvalili da će igrati LP par... [više na forumu]