Liga prvaka, kvalifikacije, 4. pretkolo, 24.08.2022, 21:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Antonio Mateu Lahoz, Pau Cebrián Devís, Roberto del Palomar (Španjolska)
Albert Gronbaek 70'

Teško, ali slatko: Svježi Drmić i Bočkaj odveli Dinamo u grupnu fazu Lige prvaka!

Branimir Korać • srijeda, 24.08.2022.

Jako teško Dinamo je stigao do grupne faze, ali prošao je i igrat će opet među elitom. Patili su Modri u drugom poluvremenu, opasno je visio prolaz, ali u produžecima su uspjeli izboriti pobjedu 4:1...

Albert Gronbaek
63'
11
Runar Espejord
63'
77
Gilbert Koomson
103'
17
Gaute Hoberg Vetti
106'
15
Anders Konradsen
106'
37
Ask Tjaerandsen-Skau
111'
Kjetil Knutsen

Bilo je pakleno teško, ali Modri su ipak uspjeli. Prvih sat vremena pripali su Dinamu, ali u loših pola sata drugog dijela bilo je straha. Izdržali su Modri, a onda u produžecima ipak uspjeli zavrpšiti posao i izboriti grupnu fazu.

Dinamo je odmah krenuo snažno i vrlo brzo je počeo prijetiti. Već u drugoj minuti Baturina je iz gužve pucao preko gola, ali bila je to samo najava Dinamovog vodstva.

U četvrtoj minuti Livaković je daleko ispucao loptu, Petković dobio skok, lopta je došla do Baturine koji je daje u 16 metara za Oršića, a on iskosa šalje loptu u mrežu.

Nakon toga uslijedilo je razdoblje mirnije igre uz dva neugodna trenutka u 16 metara Modrih. Posebno opasno bilo je kada je Mugisha iz blizine iz čiste situacije pucao pokraj gola, no naknadno je pokazano zaleđe.

U 28. minuti sumnjiva situacija kada je Amundsen igrao rukom u svojih 16 metara, lopta se odbila od noge, ali u širom raširenu ruku, Lahoz kaže kako nema kaznenog udarca.

U 32. minuti Ademi je sjajno potegnuo s 18 metara, ali zatresao je gredu gostujućeg gola da bi potez utakmice stigao tri minute kasnije.

Ristovski je ubacio s desne strane, Petković je primio loptu i savršenim škaricama zabio je za 2:0!

Do kraja prvog dijela Dinamo je iskontrolirao utakmicu i otišao je na odmor s 2:0.

U prvih 15-ak minuta drugog dijela Dinamo je i dalje imao sve pod kontrolom, a onda nakon izlaska Špikića i Baturine potpuno pada.

Bodo je u potpunosti preuzeo kontrolu, počeo je nizati sve opasnije prilike i na kraju je stigao i do pogotka.

U 66. minuti nakon kornera pokušao je Holbraten, pucao glavom u sami kut, ali Ljubičić je bio na pravom mjestu. Četiri minute kasnije Bodo smanjuje, točnije ukupno poravnava. Ademi i Perić nisu uspjeli zaustaviti Gronbaeka koji ulazi u 16 metara i zabija Livakoviću ispod ruke.

I dalje je Dinamo živio opasno i teško je dolazio do posjeda te se činilo kako će prije Bodo do pogotka za prolaz nego Dinamo, ali Modri su nekako izdržali i izborili produžetke.

U produžecima je Dinamo ipak proigrao, izgledao je bolje nego u zadnjih pola sata regularnog dijela i uspio je golovima u 117. i 120. minuti doći do prolaza.

Igrala se 117. minuta, Emreli je imao čisti zicer, išao je sam prema vrataru, ali je bio neodlučan, na kraju lopta dolazi do Drmića koji je odgodio prvi pokušaj i onda sa 17 metara ljevicom pogodio za 3:1.

Tri minute kasnije sve karte bacio je Bodo na napad i kažnjen je. Odjurio je Drmić prema vrataru, došao mu je preblizu, ali je lijevo bio sam Bočkaj koji pogađa u praznu mrežu.

Dinamo prolazi u Ligu prvaka, čeka ga pakleno težak posao, ali Liga prvaka bila je cilj i on je ostvaren.