Konferencijska liga, kvalifikacije, 4. pretkolo, 25.08.2022, 21:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Andris Treimanis, Haralds Gudermanis, Aleksejs Spasjonnikovs (Latvija)
Hajduk
Hajduk
0:2(0:2) Villarreal
Alfonso Pedraza 37'
Samuel Chukwueze 56'
Villarreal

Bez čuda na Poljudu: Villarreal rutinski dovršio posao i prošao u skupinu Konferencijske lige

Branimir Korać • četvrtak, 25.08.2022.

Hajduk nije uspio. Iako je imao razdoblja vrlo dobre igre, poražen je i u drugom susretu protiv Villarreala. U fantastičnoj atmosferi na poljudskom stadionu Španjolci su slavili s 2:0...

Etienne Capoue
46'
7
Gerard Moreno
58'
22
Morales
58'
8
Juan Foyth
79'
6
Pau Torres
79'
Unai Emery

Fantastičan ambijent na Poljudu, u zraku je tinjala nada, Hajduk je igrao dobro, ali onda se dogodilo ono što se često događa kada igraš protiv ovakvog protivnika. Ti svoje ne zabiješ, on svoje zabije i kraj priče.

U početku je bilo malo nervoze i malo je nedostajalo da Hajduk bude rano kažnjen. U trećoj minuti potpuno krivo dodavanje lopte Melnjaka za Jacksona na 16 metara, on pronalazi u kaznenom prostoru Baenu, ali Kalinić fantastično brani.

Nakon toga se Hajduk oslobodio i odigrao jako dobro prvo poluvrijeme. Posebno raspucan bio je Marko Livaja koji je pokušavao na sve načine i iz svih pozicija, ali lopta nije htjela u gol.

U 17. minuti bilo je jako blizu kada je Livaja opalio izvana pokraj vratnice, a 15 minuta kasnije suđeno je vrlo sumnjivo zaleđe kada je Livaja krenuo prema golu.

U trenucima kada je Hajduk izgledao dobro i nadao se pogotku, Villarreal je poveo. U 37. minuti Pedraza je dobio loptu na lijevoj strani, lako je slomio Mikanovića i ciljao u suprotni kut, a lopta od vratnice ide u mrežu.

Do kraja prvog dijela još i opasan slobodni udarac na 18 metara, izveo ga je Livaja, ali lopta ide vrlo malo pokraj gola.

U drugom poluvremenu Villarreal je krenuo po drugi pogodak. U 52. minuti Kalinić je upisao vrhunsku obranu, Baena je odlično pronašao u 16 metara Lo Celsa koji je izbliza iskosa dobro gađao suprotni kut, ali Kalinić refleksno nogom brani.

Niti pet minuta kasnije Kalinić poklanja drugi pogodak. Chukwueze je pucao izvana, ne pretjerano snažno, ali lopta bježi Kaliniću i ide u mrežu.

Nakon toga Villarreal je rutinski kontrolirao utakmicu i nije dopustio Hajduku da mu ozbiljno zaprijeti.

Imao je Hajduk inicijativu i više loptu u nogama, međutim gosti su dobro zatvarali prilaze prema golu, s vremenom je nestajalo i goriva kod domaćina i završilo je novom pobjedom Villarreala, ovaj put 2:0. S ukupnih 6:2 Španjolci idu dalje.