SuperSport Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 26.08.2022, 20:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Ivan Bebek, Luka Pajić, Željko Bučar, Goran Pečarić
Gorica
Gorica
0:2(0:0) Istra 1961
Ante Erceg 81', 90'+4'
Istra 1961

Majkić spašavao 'nulu', Erceg donio pobjedu: Istra noći na četvrtoj poziciji!

Matej Kačan • petak, 26.08.2022.

Premda je u kolo krenula na desetom mjestu tablice, Istra 1961 nakon pobjede nad Goricom od 2:0 prenoćit će i subotu dočekati na četvrtoj poziciji...

Dosta neobičan susret u kojem je Gorica dominirala u početku, Istra kasnije uspostavila ravnotežu pa bila bolja skoro je ostao bez pogodaka unatoč dosta zanimljivoj igri.

No, da tako ne bude pobrinuo se Ante Erceg koji je ušao u igru u 66. minuti i zabio tri gola, od čega dva legalna te je tako donio Istri pobjedu i četvrto mjesto, a sebi prve golove za Puležane.

No, moglo je sve biti drukčije da nije bilo Lovre Majkića koji je sve branio u početku i izluđivao je Tonija Fruka kroz cijeli susret. U osmoj minuti Joey Suk sam je u petercu i gađa glavom nisko, ali Majkić spašava nogom.

Potom u desetoj skida udarac Fruka dosta sa strane, a u 13. je Gorica najbliže golu jer prvo Fruk puca iz daljine, Majkić brani, a odbijanac Vojtko zakucava u gredu.

Nakon toga uslijedilo je dvadesetak minuta mira do nove prilike Gorice i bljeska Cruza, ali zna se tko je na golu i tko ne dopušta pogodak.

U drugoj minuti nadoknade javila se i Istra pokušajem Bakrara iz daljine, a drugo poluvrijeme otvaramo novom prilikom i neesrećom za Fruka kojeg nikako neće gol.

Ubacio je Fruk s lijeve strane, na kraju je ubačaj postao udarac koji je dotaknuo stativu i odbio se van. U 61. opet Fruk bježi, sjajno ga je loptom izbacio Cruz, ali njegov udarac iskosa skida nogom nesavladivi Majkić.

I onda se Gorica potpuno ispuhala i nakon poništenog gola Ercega - koji je u 71. pobjegao u prostor i na loptu Kadušića mirno reagirao, ali ipak iz zaleđa - se i raspala.

Deset minuta nakon poništenog gola dao je Erceg onaj koji vrijedi opet na asistenciju Kadušića koji je sad ubacio na drugu stativu, a Erceg se samo naklonio. Erceg svoj drugi pogodak zabija posebno efektno u nadoknadi.

Sam je izborio slobodnjak na 18 metara i sam ga je i izveo. Učinio je to jako precizno u desnu stranu gola i Banić nema šanse, a Gorica nema bodova i ostaje u društvu Rijeke i Osijek na dnu.