SuperSport Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 27.08.2022, 21:05 h, Rujevica
Suci: Ante Čuljak, Jerko Crnčić, Vedran Đurak, Marin Vidulin
Matija Kolarić 87'
Varaždin

Varaždinci preokrenuli Rijeku i ostavili je u društvu na dnu!

Matej Kačan • subota, 27.08.2022.

Sjajno drugo poluvrijeme na Rujevici donijelo je vodstvo Rijeke pa preokret Varaždina i pobjedu od 2:1 koja Riječane ostavlja na samom dnu...

Nikako ne može Rijeka s dna i iz krize. Prvo kolo i pobjeda nad Šibenikom su već daleko i niz bez slavlja broji već pet utakmica pa Rijeka dijeli dno s Osijekom i Goricom.

S druge strane, hrabri Varaždinci stigli su bez skoro cijele obrane na Rujevicu, gubili su u drugom dijelu, ali su nakon isključenja Matea Pavlovića sve okrenuli i došli s devet bodova na četvrto mjesto.

Prvo poluvrijeme nije imalo mnogo toga za ponuditi, ali u drugom se sve brzo otvorilo preko Francuza Djouahre koji je zapucao sa 17 metara nakon što mu je Vučkić spustio loptu, a on pogodio krasno od stative za 1:0 u 47. minuti.

Varaždin je u tim trenucima početkom drugog dijela izgledao izgubljeno, ali pokazao je pokoji bljesak preko Brodića u 56. pa i u 71. kad je došao i gol i prijelomna točka.

Brodić je pucao s 10 metara na povratnu Teklića, sapleo ga je s leđa Vrančić, a blokirao rukom Mateo Pavlović. VAR provjera daje Varaždinu penal, a Pavloviću drugi žuti i isključenje.

Precizan s bijele točke je Teklić, a to je značilo da Varaždinci idu i po preokret s igračem više. On se i dogodio u 87. preko Matije Kolarića koji je krenuo u sprint, osvojio jednu loptu i izdržao duel u kaznenom prostoru te krasno pogodio sa sedam metara.

Mogao je Varaždin u nadoknadi i do kraja matirati Rijeku jer zabio je Perić po ulasku u igru, ali je to učinio iz zaleđa. No, neće se nitko ljutiti jer gledamo nikad zanimljiviju i "izvrnutiju" tablicu, pa tako imamo Rijeku i Osijek i na dnu.