SuperSport Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 28.08.2022, 21:05 h, Stadion Gradski vrt
Hajduk

Sve što derbi treba biti: Osijek u pravoj drami nadvisio Hajduk i maknuo se s dna!

Matej Kačan • nedjelja, 28.08.2022.

Sjajnu utakmicu s brdo događanja i pravom dramom gledali smo na Gradskom vrtu gdje je Osijek napokon upisao pobjedu s 2:1 protiv Hajduka...

Sjajna utakmica u Gradskom vrtu ponudila je sve. Pogotke, penale, žute kartone, VAR provjere, poništene golove, sjajnu igru i vatrene navijače, a na kraju i 2:1 pobjedu Osijeka koji je iz svoje krize izašao protiv umornog i uzdrmanog Hajduka.

Krenuo je Hajduk bolje i aktivnije, u prvih 20 minuta složio je nekoliko dobrih prilika, ali gol kao da ga je presjekao. Iz početne faze utakmice vrijedi izdvojiti dva bijega Livaje i Kalinića koji su sami išli na vratara, ali su lošim primanjima uprskali šanse.

Isto tako, u 16. minuti Livaja sjajnim driblingom desno izbacuje dvojicu i šalje nisku loptu na 12 metara gdje Biuk puca iz prve, ali točno u Ivušića koji sjajno brani.

I onda je pao gol. Kontru Osijeka povukao je Mile Škorić neobično naa desnoj strani, dijagonalom našao Kleinheislera koji lijepo dribla i ostavlja Leovcu, a ovaj iz prve u donji kut za prvi gol u Osijeku i vodstvo.

Osijek je nakon toga malo umrtvio igru, gol kao da je pokolebao Hajduk koji osim nekih centaršuteva s desne strane ne stvara ništa konkretno, a onda u 39. novi individualni bljesak Kleinheislera i drugi gol.

Raspoloženi Mađar na rubu kaznenog prostora je driblao pa lažnjakom izbacio jednog igrača, ušao korak unutar 16 metara gdje ga ruši Grgić i sudac bez neke dileme pokazuje na bijelu točku.

S 11 metara siguran je Dion Drena Beljo koji petim golom sezone dovodi Osječane na 2:0 i na rub pobjede, prve od samog starta sezone.

Do kraja poluvremena vidjeli smo po priliku na svakoj strani. U 44. Kalinić je loše u petercu zahvatio sjajan Lovrencsicsev ubačaj, dok je u nadoknadi Mijo Caktaš bombom s 20 metara podigao strasti, ali i zamalo promašio vrata.

U drugom poluvremenu prvu šansu gledamo od, pogađate, Kleinheislera, ali njegov udarac iskosa brani Sentić, a onda na drugoj strani Melnjak nakon lopteu prostor kliže i pogađa Ivušića.

Hajduk je zagospodario terenom i u 55. zabija nakon krasne akcije u kojoj kombiniraju Kalik, Kalinić, Mikanović i na kraju Sahiti s peterca u praznu mrežu, ali Kalik je u začetku akcije u zaleđu i gol ne vrijedi.

Dominaciju Hajduka prekinula je Kohorta bakljadom i prvim duži prekidom, a u 70. Ivušić opet skida, sad Krovinoviću. No, iz tog kornera pao je gol jer ubačaj je primio Chidozie Awaizem i krenuo u dribling, a Leovac ga pogađa po peti.

Loptu je uzeo Livaja i u najtežoj situaciji svog života, a i jako teškoj za Hajduk u utakmici, pogodio panenkom za 2:1 i to znači da do kraja gledamo Hajdukovo natjeravanje drugog gola.

Ono se i dogodilo, ali gol nije. U 83. zabio je opet Hajduk, sad nakon glavometa i mnogo udaraca, prebacivanja i odbijanja Jan Mlakar zakucava loptu u mrežu, ali nakon višeminutne VAR provjere pokazano je zaleđe Čoline u ranijem udarcu i nema ni drugog gola Hajduka.

Nastavio je Hajduk pritiskati, Osijek je u dugoj nadoknadi tražio šanse kontrama, ali posljednje dvije velike prilike pripale su Sahitiju koji oba puta, nešto dalje u četvrtoj i jako blizu u devetoj minuti nadoknade iskosa gađa sjajnog Ivušića.

Vremena je Hajduku ponestalo i Bijeli pišu drugi poraz u pet susreta, dok je Osijek skočio na osam bodova i na petom je mjestu.