3. NL Jug: Zadrani najuvjerljiviji na startu, odlično krenula i Zagora

Branimir Korać • ponedjeljak, 29.08.2022.

Odigrani su susreti prvog kola 3. NL Jug, a najbolji ulazak u sezonu imao je Zadar koji je s visokih 5:1 nadigrao Neretvanac...

Uskok je vrlo dobro otvorio novu sezonu, u nju je ušao domaćom pobjedom protiv Kamena 3:1. Domaći nogometaši početkom drugog dijela slomili su otpor gostiju koji su u završnici samo smanjili zaostatak. Prvi pogodak pao je već u 17. minuti kada je Zvonimir Ožegović pogodio za 1:0, a u drugom dijelu u razmaku od samo dvije minute Matej Maretić i Ožegović odveli su domaćina na 3:0. Konačnih 3:1 golom u 74. minuti postavio je Branimir Kujundžić.

Vodice su odlično startale i na svom igralištu bile su uspješnije od Junaka. Sinjani su kažnjeni krajem prvog i početkom drugog dijela kada su Luka Fuštin i Dominik Malenica odveli Vodičane do dva gola prednosti i riješili pitanje pobjednika.

Najuvjerljiviju pobjedu ostvarili su Zadrani koji su ugostili Neretvanac i nanijeli mu visok poraz 5:1. Već u prvih 45 minuta Zadrani su stigli do visokih 3:0 golovima Igora Banovića, Kristijana Jurića i Luke Viduke. U drugom dijelu Mateo Bačić povisio je na 4:0, gosti su u završnici smanjili preko Marija Popića, ali na plus četiri u sudačkoj nadoknadi vratio je Marko Jordan.

Zanimljivo je bilo u Baškoj Vodi gdje je Urania ugostila Neretvu i remizirala 2:2. Sva četiri gola pala su u drugom dijelu, Urania je povela preko Gabrijela Stojića, ali preokret su donijeli Mario Marić i Leonardo Domgjonaj. Neposredno nakon što je Neretva povela, domaćin je uzvratio i izjednačio preko Domagoja Poljaka na konačnih 2:2.

Zagora je u Unešiću odigrala odličnu utakmicu protiv Hrvatskog viteza i upisala je glatku 3:0 pobjedu. Gosti su izdržali jedno poluvrijeme, a onda u prvih 20 minuta drugog dijela Ivan-Nikola Rodić, Drago Gabrić i Ivan Krajina odvode Zagoru na 3:0.

GOŠK je u Kaštel Gomilici bio bolji od Splita s 1:0, a odluka je pala u završnici susreta kada je u 85. minuti Toni Franolić svladao vratara Kragića i osigurao svojoj momčadi tri boda.

Zanimljivo je bilo i u Dubrovniku gdje je drugi GOŠK ugostio Zmaj iz Makarske i remizirao 1:1. Gosti su poveli preko Ivana Mihalja u 34. minuti, ali početkom drugog dijela Nikola Čepo zabio je za 1:1.

U Mravincima pobjednika nije bilo, Sloga i Primorac iz Biograda odigrali su bez pogodaka.