Dinamovi kadeti osvojili jaki turnir u Münchenu, u polufinalu srušen Bayern, u finalu Benfica

gnkdinamo.hr, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 29.08.2022.

Dinamova škola nogometa još jednom se pokazala u sjajnom svjetlu, na jakom turniru u Münchenu Dinamo je odnio trofej pobjednika...

Dinamovi kadeti 2, 2007. godište, osvojili su prestižni međunarodni turnir ''EURO YOUTH CUP U-16'' u Münchenu! Plavi su na turniru sudjelovali u konkurenciji jakih U-16 momčadi Benfica, Juventus, Chelsea, Leipzig, Bayern, Stuttgart, Ingolstadt i Union Berlin.

Igrači Dinama prvo su u grupnoj fazi odigrali 0:0 s ekipom Juventusa, dok su kasnije u skupini slavili 1:0 protiv Stuttgarta. U izborenom polufinalu zatim su svladali Bayern s visokih 3:1, da bi u finalnom ogledu protiv Benfice u nedjelju poslijepodne uspjeli sačuvati svoju mrežu, zabiti dva pogotka i tako osigurati titulu pobjednika turnira!

Dodajmo tome i jedno individualno priznanje, vratar Dinama Mario Blažević proglašen je najboljim golmanom turnira.

Momčad trenera Marka Cindrića odigrala je fantastičan turnir i zasluženo osvojila prvo mjesto!

Momčad: Filip Holjevac, Mario Blažević, Noa Mikić, Jura Kordej, Marko Zebić, Mark Kerin, David Lagančić, Mihael Perić, Anđelo Šutalo, Leonardo Perković, Mislav Ćutuk, Vito Kopić, Josip Nekić, Vuk Vlahović, Adnan Bećirović, Demyan Tretiak, Lovro Chelfi

Stožer: trener Marko Cindrić, pomoćni trener Matej Žirović, kondicijski trener Božo Rajič i fizioterapeut Nikola Hlaić.

AUTOR: GNK Dinamo