3. NL Istok: Sedam golova u Vukovaru i odluka u 93. minuti, Graničar raspucan i u Dardi

Branimir Korać • ponedjeljak, 29.08.2022.

Odigrani su susreti drugog kola 3. NL Istok, a uzbuđenja nije nedostajalo. Najviše drame bilo mje u Vukovaru gdje je Vuteks Sloga slavila golom u 93. minuti...

Borac iz Kneževih Vinograda uzeo je puni plijen u Kutjevu gdje je bio bolji od domaćina s minimalnih 1:0. Susret je odlučen ranim pogotkom Marka Radoša već u petoj minuti, a gosti su izdržali završnicu s igračem manje nakon što su u 82. minuti ostali bez isključenog Lovre Brdara.

Slavija iz Pleternice odlično je otvorila novu sezonu i upisala je i drugu pobjedu. Na gostovanju u Gornjoj Vrbi kod Omladinca pogodaka nije bilo sve do 85. minute kada Dino Bognar pogađa za vodstvo, a na ulasku u 90. minuti Luka Akšamović autogolom postavlja konačnih 2:0.

Prava drama odvijala se u Vukovaru gdje je domaća Vuteks Sloga ugostila Slogu iz Nove Gradiške te upisala pobjedu 4:3 u susretu koji je odlučen u sudačkoj nadoknadi. Domaćin je odlično otvorio utakmicu i poveo 2:0 golovima Mihaila Marića i Igora Tunjića Lukića, ali gosti iz Nove Gradiške uspjeli su napraviti preokret pogocima Darija Batala, Joška Kotarskog i Luke Blazine. Međutim domaćin nije klonuo i u 67. minuti poravnava preko Saše Popina, a u 93. minuti Marić svojim drugim golom donosi pobjedu.

U Požegi nisu bili zadovoljni ishodom dvoboja protiv Svačića, s razlogom. Slavonija je povela na startu drugog dijela 2:0 golovima Ivana Antunovića, činilo se da će susret ići očekivanim smjerom, ali Svačić se uspio vratiti i golovima Tomislava Žuljevića došao je do velikog boda.

Najuvjerljiviji start bilježi Graničar iz Županje koji je stigao do sva tri boda u gostima kod Darde koju je svladao s 4:1. Odradio je sjajno prvo poluvrijeme u kojem je poveo 2:0 golovima Hrvoja Hodaka i Josipa Lešića. U drugom dijelu domaćin se konsolidirao i smanjio preko Mateja Grafine, ali u sudačkoj nadoknadi Graničar golovima Ivana Kovačevića i Filipa Cerovskog završava priču.

U Čepinu se igralo pod svjetlom reflektora, a feštu je pokvario Bedem koji je slavio s 2:1. Obje momčadi krenule su u sezonu porazom i ovdje su tražile tri boda, a bolji su bili gosti. Poveli su u 32. minuti golom Duje Mrdeše, ali u završnici prvog dijela Matija Matoković poravnava iz kaznenog udarca. Bedem ipak odnosi sva tri boda zaslugom Blaža Tustonjića koji u 54. minuti zabija za pobjedu.

Đakovo Croatia u neizvjesnom dvoboju slavila je kod kuće protiv NAŠK-a s 1:0. Pogodak za tri boda postigao je Vukan Rakić u 60. minuti susreta nakon čega se rezultat više nije mijenjao.

Remi je viđen u Valpovu gdje je Valpovka odigrala 1:1 s Oriolikom. Gosti su prvi došli do pogotka i to u 28. minuti preko mladog Šimuna Lucića, ali sredinom drugog dijela Matej Bekavac poravnao je na 1:1.