3. NL Centar: Vrbovec i Karlovac najuvjerljiviji na startu nove sezone

Branimir Korać • utorak, 30.08.2022.

Odigrani su susreti prvog kola 3. NL Centar u kojoj su posebno dobro krenuli Vrbovec i Karlovac koji su kao domaćini upisali vrlo uvjerljive pobjede...

Vrbovec je odlično otvorio novu sezonu, slavio je s 5:2 na svom travnjaku protiv Gaja. Nakon prvog poluvremena ništa nije govorilo da bi moglo tako završiti, vodili su gosti 1:0 pogotkom Tomislava Haramusteka, no u drugom dijelu Vrbovec furioznom igrom s tri gola Vlatka Martinovića, jednim Martina Tolića i autogolom Perice Ivetića dolazi do 5:1. Šokirani gosti samo su smanjili na konačnih 5:2 preko Dominika Kiša.

Lukavec je krenuo pobjedom protiv Dinama iz Odranskog Obreža 2:1. Već u prvih 22 minute domaćin je zabio oba gola preko Alberta Valentinčića i Luke Sedlačeka da bi Bara Ndao ubrzo smanjio an 2:1. U narednih sat vremena rezultat se nije mijenjao.

Samobor je slavio 3:1 u gostima kod Segeste u vrlo zanimljivom susretu u kojem su iskusniji gosti bili uspješniji. Na odmoru su Samoborci vodili 2:0 golovima Jurice Brdeka i Antonija Regovića, a na početku drugog dijela Segesta smanjuje preko Tomislava Đurića. Točku na i stavio je u sudačkoj nadoknadi Eduard Husinec.

Drugi predstavnik Sisačko-moslavačke županije bio je uspješniji. Petrinjska Mladost preokretom je slavila protiv Save Strmec 2:1. Oslabljeni Petrinjci u odnosu na prošlu sezonu stigli su do pobjede nakon što je Sava povela preko Sandra Kižlina pa Mladost preokretom golovima Ivana Marovića i Ivice Alapića stigla do pobjede.

Lučko je ugostilo Ponikve i u zanimljivom dvoboju također slavilo preokretom. I ovdje su gosti krenuli vodstvom preko Brune Žejavca u četvrtoj minuti, ali Matej Čičković i Nikola Rak osigurali su Lučkom preokret.

Vrlo kvalitetnu momčad složili su u Karlovcu što su pokazali u ovom susretu. Protiv Maksimira su slavili s 3:0. Mrežu gostiju načeo je iskusni Goran Paracki, a među strijelce su se do kraja susreta upisali i Ukrajinci Ivan Matjaž i Ihor Medinskij.

Do zadnjih sekundi bilo je neizvjesno u Velikoj Gorici gdje je Kurilovec ugostio HAŠK. U konačnici je domaćin slavio s 1:0 pogotkom Ivana Pušića u 90. minuti susreta kada se već činilo da će bodovi biti podijeljeni.

Dugo je Trešnjevka bila u vodstvu protiv Vrapča, međutim tek na kraju u završnici susreta uspjelo je doći do preokreta. Karlo Josipović u 33. minuti doveo je Trešnjevku u vodstvo, ali početkom drugog dijela Frane Vučemilović-Vranjić poravnava. U završnici susreta Bruno Bajan donio je pobjedu Vrapču.

Jedini susret bez pogodaka odigran je u Bistri gdje je istoimeni domaćin ugostio Ravnice i nije pronašao put do mreže.