Liverpool u 98. minuti do pobjede, Haaland nezaustavljiv, Spursima bod kod West Hama

Branimir Korać • srijeda, 31.08.2022.

Odigrano je još pet utakmica petog kola Premier lige, a najveća drama odvijala se u Liverpoolu gdje je Newcastle bio na pragu boda...

Tottenham je još uvijek neporažen, preživio je gostovanje kod West Hama gdje je odigrao 1:1. U konačnici dosta ravnopravan dvoboj u kojem su i jedni i drugi imali prilika za pobjedu.

West Ham je prvi došao blizu pogotku kada je Michail Antonio sredinom prvog dijela pogodio vratnicu, a u 34. minuti Tottenham je stigao do pogotka. Tottenham je odjurio u kontru gdje je Kane gurnuo loptu u peterac, a tamo ispred Sona do lopte dolazi Kehrer i nesretno je gura u svoju mrežu.

U 55. minuti Spursi su se vratili u utakmicu, odlično primanje lopte Součeka u 16 metara i onda snažno pogađa uz vratnicu za poravnanje.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, a Ivan Perišić odigrao je cijelu utakmicu za goste.

Embed from Getty Images

Prava drama odvijala se u Liverpoolu gdje je Newcastle do 98. minute držao bod u rukama. U doslovno zadnjem napadu na utakmici Liverpool je došao do pobjede.

Poveli su gosti pogotkom debitanta Aleksandera Isaka, a Liverpool je do poravnanja stigao u 61. minuti preko Roberta Firmina. Napadali su domaćini i nikako nisu mogli do pogotka sve do 98. minute kada nakon gužve pred golom gostiju Fabio Carvalho iz blizine pogađa pod gredu.

Nottingham Forest ušao je Manchester Cityju u mlin i upisao poraz 6:0. Briljirao je Erling Haaland koji je u prvom poluvremenu stigao do hat-tricka.

U nastavku susreta još dva pogotka postigao je još jedan Guardiolin dragulj Julian Alvarez dok se u strijelce upisao i Joao Cancelo.

Lagan posao nije imao Arsenal koji je ugostio Aston Villu i slavio 2:1. Bio je Arsenal dosta bolji, ali pogodak Douglasa Luisa u 74. minuti koji je poništio Gabriela Jesusa iz prvog dijela, zabrinuo je domaćina. Međutim Gabriel Martinelli vrlo brzo je vratio prednost na stranu Arsenala koji je slavio s 2:1.