SuperSport Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 02.09.2022, 20:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina), Hrvoje Radić (Split), Ivan Mihalj (Velika Gorica)

Branimir Korać • petak, 02.09.2022.

Rijeka i nakon gostovanja na Maksimiru ostaje na dnu ljestvice sa svega pet bodova iz sedam odigranih utakmica. Dinamo je još jednom bio raspoložen i dobar i Rijeka je mogla puno teže stradati od ovih 3:1...

Generalna proba uoči dolaska na Maksimir Chelseaja je uspjela, Dinamo je odigrao dobru utakmicu protiv Rijeke, upisao je pobjedu 3:1, a mogao je slaviti i puno uvjerljivije. Rijeka potpuno neravnopravna, praktički ničim nije zaprijetila pobjedi Dinama koji je od početka krenuo kvalitetno i nizao prilike.

Dinamo je od početka pritisnuo, Riječani nisu mogli izaći iz svoje polovice, a osim što su bili nekonkurentni, ostali su i bez Antona Krešića koji je već u 13. minuti morao zbog ozljede napustiti igru.

S obzirom da nije bilo niti Matea Pavlovića zbog suspenzije, bilo je jasno kako će Rijeka s pričuvnim rješenjima u zadnjoj liniji imati velikih problema.

Tako je i bilo, a Nediljko Labrović prvi put je pokleknuo u 28. minuti. Na ubačaj Oršića iz kuta, Lauritsen skače u gostujućem kaznenom prostoru i šalje loptu u mrežu.

Već dvije minute kasnije ide i povećanje vodstva. Oršić još jednom precizno poslužuje svog suigrača. Ovoga puta glavom je precizan Špikić za 2:0.

U samoj završnici prvog dijela još jedna velika prilika za Dinamo. Oršić glavom, Petković također glavom, Oršić prima prsima i iz voleja zakucava loptu pokraj suprotne vratnice.

Nastavio je Dinamo nizati prilike i u drugom dijelu, nisu sretne noge ili glave bili Špikić, Mišić, Petkiović, Oršić, ali u 60. minuti na dodavanje Ivanušeca na lijevu stranu, Oršić se nakon dvije asistencije upisuje i u listu strijelaca. Udarac iskosa završio je u suprotnoj strani Rijekine mreže.

Rijeka je u završnici susreta uspjela smanjiti nakon kornera kada je lopta u petercu došla do Vlasenka te nakon toga završava u mreži.

Ostalo je do kraja susreta tih 3:1, potpuno zaslužena pobjeda Dinama.