SuperSport Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 04.09.2022, 18:55 h, Aldo Drosina
Suci: Dario Bel (Osijek), Marjan Tomas (Osijek), Goran Pataki (Đakovo)
Silvio Goričan 66'
Lokomotiva

Poklanjali i jedni i drugi, na kraju Lokosi ipak uzeli puni plijen

Mihaela Bradovski • nedjelja, 04.09.2022.

Vrlo zanimljiv dvoboj odigrali su Istra 1961 i Lokomotiva, a na kraju je Lokomotiva bila uspješnija i odnijela je pobjedu 2:1...

Dobru utakmicu odigrali su Istra 1961 i Lokomotiva, igralo se vrlo dinamično, dobro, stvarane su prilike, a na kraju su pogreške obilježile utakmicu. I drugi gol Lokosa i jedini gol Istra pali su nakon velikih pogrešaka.

Lokomotiva je ispočetka prvenstveno razmišljala o tome kako spriječiti neki pritisak domaćina, a iz svojeg prvog konkretnog dolaska pred gol došla je do pogotka.

U 24. minuti po desnoj je strani povukao Cipetić, poslao loptu na drugu vratnicu na usamljenog Pivarića kojem nije teško poslati loptu kroz noge Majkića.

Istra je vrlo blizu pogotku u 29. minuti, raspoloženi Kadušić prima loptu na lijevoj strani u kaznenom prostoru, vara čuvara i puca prema suprotnom kutu, lopta od bloka lagano skreće, ali je na drugoj vratnici Ante Erceg koji s pola metra ne uspijeva ugurati loptu u mrežu.

Lokomotivina preostala prilika u 41. minuti. Prvi pokušaj boksao je Majkić, a zatim u gužvi u petercu niti Pivarić niti Aliyu, odnosno Kulenović ne uspijevaju iskoristiti dobru poziciju. Lopta je od bloka liznula gredu i otišla u korner.

U 51. minuti vratnica spašava Majkića. Erceg pa Petković propuštaju odličnu priliku za domaći sastav. Ercegov pokušaj glavom odbija se u stativu, na loptu dolazi Petković koji malo s desna, iz blizine, također nije precizan.

U trenucima kada se Istra činila boljim protivnikom, Lokomotiva je poravnala. U 66. minuti velika pogreška Perkovića kojem loptu uzima Aliyu, ulazi u 16 metara i u sredini pronalazi Goričana koji rutinski zabija za povećanje vodstva.

Istra poravnava u 81. minuti nakon poklona Čavline. Marešić je ubacio bezazlenu loptu u 16 metara točno na Čavlinu, no njemu lopta ispada, pada točno pred nogu Ercega koji je šalje u mrežu.

Do kraja susreta najbolju priliku imali su gosti i to preko Kulenovića koji je pucao pod gredu, ali Majkić sjajno brani.