SuperSport Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 04.09.2022, 21:05 h, Gradski stadion u Poljudu

Branimir Korać • nedjelja, 04.09.2022.

Susretom između Hajduka i Slaven Belupa zaključeno je osmo kolo SuperSport HNL-a, a Splićani su upisalo vrlo visoku pobjedu...

Pet golova od Dinama i pet golova od Hajduka, a od ostatka lige ukupno - jedan. Slaven Belupo rezultatski se držao na Poljudu do pola sata prije kraja, Hajduk je i dotad bio bolji protivnik, ali nakon isključenja Arbera Hoxhe, stvari su krenule potpuno krivim smjerom za Zekićevu momčad.

Na poluvremenu je Slaven imao prednost 1:0, ali bilo je jasno da s takvom igrom neće izdržati pritisak Hajduka u drugom dijelu i zadržati vodstvo. Izrazito defenzivno postavljeni Slaven razmišljao je uglavnom kako sačuvati svoju mrežu dok je sve ostalo bilo u drugom planu. No, jedna dobra reakcija u napadu i gosti su poveli u završnici prvog dijela.

Do tog trenutka Slaven Belupo imao je samo jedan ozbiljniji izlet prema Sentićevom golu kada Crnac nije stigao na ubačenu loptu u peterac.

S druge strane Hajduk je vršio opsadu kaznenog prostora gostiju, lopta je konstantno bila u posjedu Hajduka i na polovici Slavena, ali nedostajalo je malo više koncentracije.

U 43. minuti Slaven je poveo, Livaja je na centru izgubio loptu, ona dolazi do Hoxhe koji je donosi do kaznenog prostora i lijepo pogađa za vodstvo.

15 minuta igre u drugom dijelu bilo je Hajduku dovoljno da praktički odluči pobjednika. U 51. minuti Melnjak je dobio loptu na lijevoj strani i nisko ubacio na peterac, tamo do nje prvi dolazi Mlakar i skreće je u mrežu.

Pet minuta kasnije Hoxha potpuno nepotrebno i neoprezno daleko od gola ulazi u Sahitija i zarađuje drugi žuti karton.

S igračem više Hajduk je imao lagan posao protiv još zatvorenijeg Slavena koji je bezuspješno pokušao izbjeći katastrofu.

U 60. minuti Elez je poslao savršeno loptu u prostor iza leđa obrane gdje je utrčao Čolina i rutinski zabio za 2:1.

Treći pogodak stigao je u 77. minuti. Slobodni udarac na 17 metara izborio je Atanasov, on ga je i izveo, a lopta od Hlevnjakove noge mijenja smjer i ulazi u mrežu.

Za kraj je stiglo vrijeme Nikole Kalinića. U 81. minuti Livaja je gurnuo loptu u prostor za Kalinića koji ide sam prema Markoviću, prebacuje vratara gostiju i zabija za 4:1. U sudačkoj nadoknadi nakon pokušaja Livaje, Marković je obranio, ali odbijena lopta došla je do Kalinića koji iz blizine lako pogađa.