1. NL juniora: Osijek poražen kod Rudeša, Rijeka zaustavila Varaždin, Dinamo jedini na 100 posto

Branimir Korać • utorak, 06.09.2022.

Odigrano je četvrto kolo 1. NL juniora. Favoriti su ovdje bili uglavnom uspješni, a nakon ovog kola jedini stopostotni je Dinamo nakon što je Varaždin poražen kod kuće od Rijeke...

Rudeš je jako dobro krenuo u sezonu, a novu pobjedu upisao je kod kuće protiv Osijeka kojeg je svladao s 2:1. Osječanima je ovo već drugi poraz u četiri kola, a stigao je u 92. minuti. Početkom drugog dijela Grgo Huljić doveo je Rudeš u vodstvo da bi u 75. minuti Matej Lugarić poravnao na 1:1. Rudeš je ipak stigao do sva tri boda i to preko Mirka Suška koji je u 92. minuti pogodio za pobjedu.

Hajdukovi seniori su pregazili Slaven Belupo s 5:1, a juniori su bili milostiviji. Oni su se zadovoljili pobjedom 2:0 za koju su zaslužni strijelci iz zadnjih pola sata igre Krešimir Nazor i Nino Duić.

Prvi poraz upisao je Varaždin koji je ugostio Rijeku i izgubio 1:0. U vrlo zanimljivom susretu presudio je Niko Gajzler golom iz završnice prvog poluvremena. Riječani tako na travnjaku imaju sve pobjede, ali jedna im je oduzeta zbog administrativnih razloga, odnosno nastupa igrača koji nisu imali pravo na to.

Lokomotiva je na Kajzerici upisala očekivanu pobjedu protiv Dugopolja s 3:1. Na odmori je Agićeva momčad vodila 2:0 golovima Ivana Canjuge i Marina Šotičeka da bi u 60. minuti Luka Petrović smanjio i vratio neizvjesnost. David Došen u završnici susreta stavio je točku na i i pogodio za 3:1 pobjedu.

Dinamo je imao problema protiv Istre 1961, ali je ipak uspio slaviti. Poveo je 2:0 golovima Anesa Krdžalića i Marka Brkljače, ali do poluvremena Istra je izjednačila preko Lorenza Travaglije, dvostrukog strijelca. U 50. minuti Dinamo vraća prednost na svoju stranu pogotkom Luke Lukanića.

Cibalia je iznenadila Goricu remijem 2:2, a mogla je i do sva tri boda. Gorica je povela pogotkom Luke Kapulice, ali Cibalia je došla do preokreta preko Josipa Buhinjaka i Alena Kameničkog. U 90. minuti gostima bod autogolom donosi David Gagić.

Poticajan prvi bod upisao je Inker koji je u Zaprešiću remizirao sa Šibenikom 1:1. Od 74. minute Inker je igrao bez isključenog Nikše Kosanovića, a dvije minute kasnije Josip Baturina doveo je goste u vodstvo. Ipak, David Petek golom u 90. minuti spasio je Inker od novog poraza.

Pobjedu je upisala Mladost u Ždralovima protiv Sesveta s minimalnih 1:0. Pogodak za tri boda postigao je Guilherme de Souza Silva u 11. minuti.