Liga prvaka, skupina E, 1. kolo, 06.09.2022, 18:45 h, Stadion u Maksimiru
Suci: István Kovács, Vasile Florin Marinescu, Ovidiu Artene (Rumunjska)
1:0(1:0) Chelsea
Chelsea

Divna plava noć! Chelsea upoznao Mislava Oršića, Maksimir slavi!!!!

Branimir Korać • utorak, 06.09.2022.

Fantastična večer Dinama na Maksimiru, na otvaranju Lige prvaka srušio je veliki Chelsea! Golom Mislava Oršića iz 13. minute Dinamo je stigao do pobjede, odigrao je veliku, discipliniranu utakmicu i uspjepšno odolijevao napadima Engleza!

18
90'+8'

Hakim Ziyech
46'
5
Jorginho
58'
18
Armando Broja
58'
32
Marc Cucurella
71'
10
Christian Pulišić
75'
Thomas Tuchel

Na otvaranju Lige prvaka na Maksimir je stigao veliki Chelsea, jedan od najvećih svjetskih klubova, klub koji ne sanja poput Dinama ulazak u skupine Lige prvaka nego klub koji je bori za osvajanje Lige prvaka.

Međutim Dinamo je odigrao nevjerojatno disciplinirano, u fazi obrane potpuno je zatvorio prilaze svom golu, Chelsea je kružio i kružio, ali jako teško je dolazio do čistih prilika. Dinamo se požrtvovno branio i vrebao priliku prema naprijed i prva prava prilika na susretu bila je baš Dinamova.

U 13. minuti Bruno Petković fantastično je glavom gurnuo loptu u prostor za Mislava Oršića koji bježi Fofani, dolazi pred Kepu i gura loptu pokraj vratara Chelseaja.

Odmah nakon pogotka Dinamo se vratio u blok, nije izgubio glavu i jurnuo naprijed te je nastavio čekati novu priliku.

Nakon pola sata uigre dobiva Dinamo nove prilike. Oršić je iz prekida ubacio loptu na Petkovića u 16, ovaj mu šalje krasnu povratnu, Oršić iz prve gađa suprotni gornji kut i ne pogađa. Odmah nakon toga odličan udarac Ademija s 18 metara, ali Kepa odbija.

Na odmor se otišlo s tih 1:0 i odličnim dojmom, Dinamo je limitirao goste i zadovoljan otišao u svlačionicu.

U drugom dijelu Chelsea je opasno pritisnuo, Dinamo je konstantno bio u problemima, ali se uspijevao obraniti.

Uspio je Dinamo i u 56. minuti opasno zaprijetiti, iznenada se Ristovski odlučio na udarac s više od 20 metara, lopta je išla u gornji kut, a Kepa ju je odbio u gredu.

Embed from Getty Images

Chelsea nije kroz kombinatoriku mogao ništa napraviti pa je počeo sve više prebacivati igru u 16 metara, ali Dinamovi braniči sve su uspješno pokrivali.

U 86. minuti Chelsea je bio najbliži pogotku. Prvo je James iskosa s desetak metara pogodio vratnicu, a zatim Livaković briljantno brani pokušaj Havertza.

Istvan Kovacs pokazao je osam minuta nadoknade, nastavilo se s pokušajima Chelseaja, ali Dinamo je izdržao i upisao ogromnu pobjedu.