Liga prvaka, skupina D, 1. kolo, 07.09.2022, 21:00 h
Tottenham 2:0 Marseille
Marseille

Crveni karton presudio Marseilleu, Perišić asistirao u pobjedi Spursa

Branimir Korać • srijeda, 07.09.2022.

U drugom susretu prvog kola u skupini D Tudorov Marseille gostovao je kod Tottenhama i upisao poraz 2:0 u susretu u kojem se dobro držao dok nije ostao s igračem manje...

Tottenham - Marseille 2:0

Igor Tudor debitirao je u Ligi prvaka porazom kod Tottenhama 2:0. Bila je to utakmice s dva potpuno različita poglavlja, a Tudor može biti zadovoljan prvim.

U prvom poluvremenu Marseille je igrao dobro, potpuno je neutralizirao Tottenham, imao punu kontrolu nad susretom, no na odmor se otišlo s 0:0.

Početak drugog poluvremena bio je ključan, tu se priča potpuno okrenula.

U 47. minuti Marseille je ušao u probleme. Gurnuta je lopta u prostor za Sona koji je brži od Mbembe, ovaj ga ruši kao zadnji igrač i zarađuje izravni crveni karton.

S igračem više Tottenham potpuno preuzima konce igre u svoje ruke, počinje nizati prilike i u zadnjih 15 minuta dolazi do pobjede.

U 76. minuti Tottenham je slomio otpor Marseillea. Ivan Perišić s lijeve strane idealno je centrirao u sredini za posve samog Richarlisona koji glavom lakoćom zabija.

Embed from Getty Images

Otvorilo je to Tudorovu momčad i u 81. minuti Hojbjerg prelazi u ulogu asistenta, sada je on ubacio, a Richarlison ponovno glavom zabio za 2:0.

Završilo je 2:0 za Tottenham, ali tko zna što bi bilo da se nije dogodilo to isključenje na startu drugog dijela.

Ivan Perišić odradio je cijelu utakmicu.