SuperSport Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 10.09.2022, 18:30 h, Rujevica
Suci: Ante Čulina (Zagreb), Dario Kolarević (Zagreb), Nikola Kečkiš
Mijo Caktaš 44', 63'
Osijek

Probuđeni Osječani potpuno nadigrali i zasluženo svladali Rijeku

Branimir Korać • subota, 10.09.2022.

Odličnu utakmicu odigrao je Osijek na Rujevici, potpuno je nadigrao dosta lošu Rijeku koja nije pokazala baš nikakav pomak nabolje...

Dolazak Sersea Cosmija na klupu Rijeke nije donio pozitivan šok, dapače, Rijeka još nije ovako loše ove sezone odigrala. Osijek je izgledao znatno bolje i potpuno zasluženo je stigao do pobjede.

Od početka susreta ništa nije funkcioniralo u riječkim redovima. Osijek nje bio puno agresivniji, brži i bolji, imao je rješenja, riječki nogometaši stajali su dosta daleko od Osječana i omogućivali im da s loptom rade što žele, a Rijeka praktički nije mogla preseliti na gostujuću polovicu.

Unatoč silnoj dominaciji, Osijek nije mogao do pogotka. Sve do 25. minute, Caktaš je iz prekida ubacio loptu u 16 metara, Labrović je nekako neodlučno išao na nju, išao je i Barri kojeg Labrović pogađa loptom i ona se odbija u gol, ali nakon VAR provjere gol nije priznat zbog zaleđa Barrija.

Nakon pola sata igre Cosmi ostaje bez Matea Pavlovića koji je morao napustiti igru zbog ozljede, a gosti ubrzo dolaze do pogotka.

Kleinheisler je na 16 metara oteo loptu Galešiću, ušao u kazneni prostor i dao u sredinu za Miereza koji sa 7-8 metara pogađa u sam kut.

U 41. minuti puno sreće za Osijek. Nakon ubačaja s desne strane, lopta je savršeno sjela na volej Đuričina koji je svom snagom opalio s pet metara i zatresao vratnicu

Kada Rijeka nije iskoristila tu svoju prvu priliku, Osijek ju je kaznio. Sjajno dodavanje Miereza na krilo prema Gržanu, on šalje idealan centaršut u sredinu gdje je Mijo Caktaš koji glavom pogađa za 2:0.

U drugom poluvremenu najavljivala se bolja i konkretnija Rijeka, bila je bolja nego u prvom dijelu, ali ništa što gosti ne bi mogli iskontrolirati.

U 63. minuti Osijek povećava prednost. Nejašmić je napravio najveći dio posla, uzeo je loptu, ušao u 16 metara i onda petom proigrao Caktaša koji iz prve zabija.

Do kraja susreta rutinski odrađivanje posla za Osječane koji su čuvali prednost i mirno otišli do pobjede.