Liga prvaka mladih, skupina E, 2. kolo, 14.09.2022, 14:30 h, Centro Sportivo Vismara - Milan
Suci: Evangelos Manouchos, Konstantinos Nikolaidis, Andreas Fotopoulos (Grčka)

Branimir Korać • srijeda, 14.09.2022.

Dinamovi juniori upisali su uvjerljiv poraz u drugom kolu Lige prvaka mladih, Milan je bio bolji protivnik i zasluženo je slavio s 3:0...

Antonio Gala
61'
23
Adam Bakoune
61'
12
Marko Lazetić
67'
58
Filippo Scotti
67'
17
Christian Foglio
89'
Matija Ruškovački
46'
17
Luka Vrbančić
46'
18
Matej Šakota
46'
15
Fran Čuljak
74'
16
Matteo Tonon
74'
Ivan Senzen

Nakon glatke i zaslužene pobjede protiv Chelseaja, Dinamovi juniori otputovali su u Milano s vjerom kako mogu ponoviti tako dobar nastup, ali nisu bili niti na tragu toga. Milan je bio znatno bolji i zasluženo je slavio s 3:0.

U prvih 15-ak minuta igralo se ravnopravno i bez posebnih prilika, Modri su uglavnom naprijed tražili Rukavinu, ali ovaj put nije bio raspoložen, Milanovi braniči lako su ga zatvarali.

Nakon prve prilike Milana u 15. minuti kada su zaprijetili Zeroli i Traore, u Dinamovu momčad uvukla se nesigurnost, a Milan je bio sve opasniji.

Od 26. minute Milan zasluženo vodi 1:0. Čudesna asistencija Traorea koji je krasno prebacio Dinamovu obranu i proigrao El Hilalija, on dolazi pred Pršlju i lako zabija za vodstvo.

Traore se potpuno razigrao i poigravao se s Dinamovom obranom, a u 45. minuti došao je i do pogotka. Krasna lopta za Traorea na desnoj strani, on ulazi u 16 metara i lijepo pogađa u sam kut. Odmah je dosuđen kraj prvog dijela, a Milan je zasluženo vodio s 2:0.

U nastavku susreta nakon što je izašao Traore, ušao je također vrlo neugodni i opasni koji je stavio točku na i u 93. minuti. Katinić nije uspio zaustaviti Lazetića koji se lakoćom riješio Dinamovog braniča i pogodio u suprotni kut.

Završilo je 3:0, više nego zasluženom pobjedom domaćina.