Real Madrid i dalje jedina stopostotna momčad u ligama petice, Šahtar ponovno neporažen

Branimir Korać • srijeda, 14.09.2022.

U skupini F Lige prvaka Real Madrid kod kuće je svladao Leipzig, a Šahtar je protivno svim najavama i dalje neporažen, ovaj put remizirao je protiv Celtica...

Šahtar - Celtic 1:1

Jovićevićev Šahtar neporažen je i u drugom kolu Lige prvaka. U prvom kolu u gostima je šokirao Leipzig, a sada je kao domaćin u Varšavi remizirao protiv Celtica.

Celtic je pak u prvom kolu poražen kod kuće od madridskog Reala, ovdje je tražio u najmanju ruku remi i do njega je i došao.

Poveli su gosti u desetoj minuti pomalo sretno autogolom Artema Bondarenka koji je skrenuo loptu u svoju mrežu nakon udarca Hatate.

Međutim Šahtar se vratio u 29. minuti kada je Mudrik sjajno pobjegao po lijevoj strani i svladao Joea Harta.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. U domaćem sastavu Neven Đurasek ušao je u 74. minuti umjesto Bondarenka, a kod gostiju Josip Juranović odigrao je cijelu utakmicu.

Embed from Getty Images

Real Madrid - Leipzig 2:0

Nakon slavlja u Glasgowu, Real Madrid je u drugom kolu htio nastaviti pobjednički niz. Madriđani su jedina momčad u ligama petice koja je još uvijek stopostotna u svim natjecanjima, a tako je ostalo i nakon ovog dvoboja.

Nije bilo lako, Leipzig je pružio jak otpor, ali ipak na kraju nije izdržao.

Real Madrid je dugo tražio pogodak protiv Leipziga i tek u 79. minuti do njega je došao. Vinicius je na lijevoj strani vrtio čuvara, a kada se poigrao dovoljno, poslao je loptu u sredinu za Valverdea koji lakoćom zabija.

U sudačkoj nadoknadi Madriđani stavljaju točku na i. Kroos je prizemno pronašao Asensija na nekih 13-14 metara, a on iz prve lijepo zabija od vratnice za konačnih 2:0.

Luka Modrić igrao je do 81. minute kada ga je zamijenio Toni Kroos.