Benfica i PSG preokretima do pobjede kod Juventusa i Maccabija

Branimir Korać • srijeda, 14.09.2022.

Još uvijek nema dobrih vijesti za Juventus u Ligi prvaka. Upisao je i drugi poraz te se nalazi na dnu ljestvice u društvu Maccabija iz Haife...

Juventus - Benfica 1:2

Juventus ove sezone ne briljira, a iskoristila je to i Benfica koja je u gostima stigla do sva tri boda slaveći s 2:1 iako joj ulazak u susret nije bio dobar.

Juventus je poveo već u četvrtoj minuti. Dosuđen je slobodni udarac na desnoj strani, lopta je odlično ubačena u kazneni prostor gdje je najviši u skoku Arkadiusz Milik, a on glavom šalje loptu u mrežu.

U završnici prvog poluvremena dosuđen je kazneni udarac za Benficu. U kaznenom prostoru, dok je Ramos išao od gola, nagazio ga je Miretti i kazneni udarac bio je čist kao suza. Joao Mario zabio je za 1:1, snažno pod gredu.

U 55. minuti Benfica dolazi do preokreta. Ramos je u 16 metara okrenuo Bonuccija, zatim je zaustavljen s leđa, no lopta ostaje za Rafu Silvu koji puca, ali Perrin je obranio. Međutim lopta se odbila do Davida Neresa koji iz drugog pokušaja zabija za 1:2.

Do kraja susreta pokušavao je Juventus doći do poravnanja, ali nije uspio.

Embed from Getty Images

Petar Musa ušao je u igru u 82. minuti.

Maccabi Haifa - PSG 1:3

PSG doputovao je kao veliki favorit u Izrael, ali nije dobro krenuo i Maccabi je prvi stigao do pogotka.

Francuzi su šokirani u 24. minuti kada su pogriješili na svojoj polovici, Maccabi je uzeo loptu koja je odlično ubačena u sredinu za Cheryja koji pogađa u kut.

Izraelci su postigli još jedan pogodak i nakratko šokirali PSG, ali vrlo brzo je pokazano zaleđe i umjesto 2:0, ubrzo je bilo 1:1. Kylian Mbappe je s lijeve strane poslao loptu u peterac, ona se od domaćeg braniča odbija na noge Lea Messija koji lakoćom zabija za 1:1.

Tražili su Parižani preokret i do njega su došli u 69. minuti. Messi je gurnuo loptu u prostor za Mbappea, bila je to idealna situacija za Francuza koji ulazi u 16 metara i lakoćom zabija za 1:2.

U 89. minuti Verratti je sjajnom dugačkom loptom uposlio Neymara koji dolazi sam pred vratara i zabija za 1:3.

Na kraju uvjerljiva pobjeda Parižana koji su kao i Benfica stopostotni u skupini.