SuperSport Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 18.09.2022, 15:00 h, Rujevica
Suci: Fran Jović, Hrvoje Radić, Luka Pušić, Goran Pečarić
0:0(0:0) Šibenik
Šibenik

Rijeka bolja pa na kraju zahvalila stativi, mreže mirovale na Rujevici

Matej Kačan • nedjelja, 18.09.2022.

Rijeka i Šibenik odigrali su bez pogodaka u desetom kolu SuperSport HNL-a. Rijeka je igrala bolje, ali ju je na kraju spasila vratnica...

Josip Kvesić
43'
11
Ivan Dolček
46'
90
Duje Čop
46'
9
Jorge Franco Alviz Burgui
87'
8
Dino Skorup
90'+2'
Damir Čanadi

Vratila se nakon 11 godina Hrvatska nogometna liga na državnu televiziju, a prvi prijenos nije donio pogotke. Rijeka pod novim trenerom još čeka prvu pobjedu, ali barem je uzela bod protiv Šibenika koji se pretplatio na remije.

Napokon je Rijeka u prvom poluvremenu susreta na Rujevici pokazala ono nešto više, ono za što je ekipa slagana i Serse Cosmi doveden. Inače vrlo neugodni i organizirani Šibenik djelovao je neprepoznatljivo.

Griješili su gosti u predaji lopte, a Rijeka je preko Grgića i Ampema na krilima stalno prijetila i tražila Obregona i Đuričina u sredini.

Tako je domaćin i stvorio dva poništena gola i još nekoliko velikih prilika. Prvaa je stigla u sedmoj minuti kad Đuričin bježi desno, ali puca u prvi kut koji pokriva Rogić.

Obregn je u 16. pobjegao iza leđa obrane i zabio, ali VAR je potvrdio zaleđe, a onda Đuričin nakon povratne Ampema samo dvije minute kasnije puca kraja gol. Isti ishod je u 26. kad se za udarac izborio Obregon.

Nalazili su se u šansama i Grgić u 27., Obregon u 41., kao i još neki, ali sve je išlo ili u Rogića ili pokraj gola. U 43. Đuričin zabija, ali opet je zaleđe i opet je to VAR potvrdio.

I onda je u nadoknadi Rijeka propustila dvije najbolje šanse, prvo je potegnuo Ampem sa 16 metara, čupa Rogić, a onda šibenski vratar nastavlja simultanku u trećoj minuti dodanog vremena kad je obrani zicer Đuričinu sa sedam metara i na poluvremenu pogodaka nema.

Drugo poluvrijeme ipak je bilo dosta mirnije i nezanimljivije, praktički nema pravih prilika do 68. i jednog prodora Djouhre pa udarca Dolčeka iz 77.

Rijeka je neuspješno napadala, a Šibenik se oslonio na zadovoljstvo remijem i pokušaj kakve kontre. Ampem s 20 metara i Selahi s 18 imali su dobre pokušaje, ali bez uspjeha i čini se da se samo čeka kraj.

No, skoro je Šibenik na kraju došao do pobjede, u petoj minuti nadoknade nakon odbijanca Dolček dolazi do udarca, ali nije uspješan kao protiv Hajduka, već s 11 metara gađa u stativu.

Ostalo je tako 0:0 i tim jednim bodom Rijeka bježi s dna na pretposljednje mjesto sa šest bodova.