SuperSport Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 18.09.2022, 17:15 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Ante Čulina (Zagreb), Dario Kolarević (Zagreb), Ivan Starčević (Brezovac)
Dinamo

Dinamo odlično odrađuje posao, deveta pobjeda u deset kola i velika prednost na vrhu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 18.09.2022.

Nogometaši Dinama stigli su do nove pobjede u SuperSport HNL-u. U Kranjčevićevoj su svladali dobru Lokomotivu s 2:1...

Nakon deset odigranih kola Dinamo je vodeća momčad SuperSport HNL-as devet pobjeda i jednim remijem, impresivan učinak Modrih koji imaju čak 11 bodova prednosti na prvim pratiteljima Hajdukom i Slaven Belupom.

U Kranjčevićevoj su Modri upisali pobjedu 2:1 protiv Lokomotive, mogli su i uvjerljivije slaviti, ali isto tako i ostati bez pobjede. Lokomotiva je opasno prijetila i imala je dovoljno prilika, ali Livaković je bio vrlo raspoložen.

Dinamo je poveo već u šestoj minuti. Baturina i Marić u isto vrijeme stižu na loptu na 20 metara, ona se odbija do kapetana Modrih Arijana Ademija koji okreće na drugu nogu i lako poentira iza Čavline.

U narednim minutama prijetili su Drmić i pogotovo Mišić koji je pogodio okvir gola, ali lopta nije htjela u mrežu da bi u 14. minuti Lokomotiva izjednačila. Milićević je prizemnom loptom u kaznenom prostoru pronašao Kulenovića kojem ostaje samo poslati loptu u gostujuću mrežu.

Do kraja prvog dijela nekoliko pokušaja na obje strane, a Goričan je propustio najzrelije šanse.

Ulazak Petkovića na startu drugog dijela isplatio se samo minutu kasnije. U prilici je Drmić, Salihu blokira loptu, ali ona dolazi točno pred Petkovića koji je s 20-ak metara siguran i lijepo pogađa u suprotni kut.

Nekoliko krasnih prilika imao je Dinamo za povećanje vodstva, najveću Oršiću 72. minuti kada fantastično brani Čavlina.

U završnih deset minuta Livaković je bio u prvom planu, u nekoliko navrata sjajno je reagirao i branio pokušaje mladog Šotičeka te je Dinamo proslavio pobjedu.