Liga prvaka, skupina A, 2. kolo, 22.09.2022, 20:45 h
Magdeburg 35:25 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb nije imao šanse u Magdeburgu, raspoloženi domaćin uvjerljivo slavio

Branimir Korać • četvrtak, 22.09.2022.

Rukometaši PPD Zagreba upisali su i drugi poraz u Ligi prvaka. Nakon startnog poraza u Zagrebu od GOG Gudmea, u drugom kolu stigao je uvjerljiv poraz kod Magdeburga...

Od početka sezone PPD Zagreb se suočava s nizom pehova, od propalog velikog pojačanja u Vuki Borozanu pa do serije ozljeda, u Magdeburg je došao oslabljen i nije imao šanse. Realno, bilo je teško nešto očekivati, njemački prvak je na svom parketu izrazito jak, a Zagreb u ovakvom stanju nije mogao puno napraviti.

Držao se Zagreb u rezultatskom egalu prvu polovicu prvog poluvremena, ali nakon toga se Magdeburg počeo odvajati, otišao je na 10:7 pa 13:9 i do kraja prvog dijela Magdeburg je rutinski održavao razliku te na odmor odnio prednost 17:12.

Odmah na početku drugog poluvremena Magdeburg je s dva brza gola otišao na plus sedam i ubio svaku nadu hrvatskog prvaka.

Već u 42. minuti Magdeburg je bio na dvoznamenkastoj razlici i sve što je Obrvanovoj momčadi preostalo bilo je pokušati što više smanjiti zaostatak i upisati barem pristojan poraz.

Razlika se do kraja susreta nije posebno mijenjala, gol-dva gore-dolje, ostalo je deset razlike za Magdeburg, 35:25.

Najbolji kod Magdeburga bili su Nikola Portner s 11 obrana i Tim Hornke s 11 golova. Kod PPD Zagreba Csaba Leimeter postigao je pet golova.