Liga nacija 2022., Liga A, skupina 1, 6. kolo, 25.09.2022, 20:45 h, Ernst-Happel-Stadion, Beč
Suci: Artur Dias, Rui Tavares, Paulo Soares (Portugal)
Hrvatska

Austrija pala u Beču, Hrvatska na Final Fouru Lige nacija!!!

Branimir Korać • nedjelja, 25.09.2022.

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je pobjedu u Beču protiv Austrije s 3:1 i osigurala je prvo mjesto u skupini te odlazi na završni turnir Lige nacija! U drugom poluvremenu Livaja i Lovren osigurali su pobjedu Hrvatskoj...

Muhammed Cham Saračević
62'
17
Maximilian Wöber
62'
21
Stefan Lainer
62'
18
Karim Onisiwo
82'
20
Romano Schmid
82'
Zlatko Dalić

Hrvatska je upisala pobjedu u Beču i osigurala nastup na završnom turniru Lige nacija! U susretu u kojem nije bilo jednostavno, imala je i razdoblja u kojima nije izgledala dobro, ali još jednom se podignula u nastavku susreta i otišla do pobjede.

Austrijanci su na 1:1 dugo prijetili, imali su nekoliko jako opasnih situacija, ali Dominik Livaković držao je Hrvatsku iznad vode dok nisu Marko Livaja i Dejan Lovren odveli Hrvatsku na završni turnir. Austrija je tako petu utakmicu zaredom ostala bez pobjede što joj se najgore razdoblje od 2011.

Prvo poluvrijeme nije bilo dobro izuzev prvih 7-8 minuta dok Austrijanci nisu došli do pogotka.

Već u šestoj minuti Hrvatska je stigla do vodstva. Nikola Vlašić odradio je veliki dio posla, sjurio se od centra do kaznenog prostora gdje je pronašao Modrića, on ulazi u 16 metara i rutinski pogađa pokraj vratara Lindnera.

Međutim već tri minute Austrija je stigla do poravnanja. Stanišić je loše ispucao lopte, dao ju je u noge Sabitzeru koji ubacuje u sredinu, a Baumgartner glavom šalje loptu u mrežu.

Novi problem javio se u 17. minuti. Nakon jednog dodavanja na travi je ostao Brozović, stradao je bedreni mišić i morao je napustiti igru.

Austrija je izgledala sve opasnije, Hrvatska nije mogla uspostaviti svoju pravu igru, a Dominik Livaković sve češće je morao spašavati. U 22. minuti obranio je pokušaj Arnautovića, zatim i čisti zicer Baumgartnera kao i Arnautoviću još jedan u završnici poluvremena.

U drugom dijelu Hrvatska je zaigrala bolje i primirila Austrijance. U zadnjih 20 minuta stigli su i golovi koji su Hrvatsku odveli do pobjede.

Prvo je Perišić krasno asistirao na drugoj vratnici za Livaju koji je na pravom mjestu i glavom pogađa za 2:1.

Tri minute kasnije već je 3:1. Saračević je potpuno zaboravio na Lovrena koji je pobjegao i ostao potpuno sam na drugoj vratnici i glavom zabio.

Embed from Getty Images

Još je jednu krasnu priliku imao Perišić koji je iskosa gađao, ali lopta dira gredu i odlazi preko gola.

Ostalo je 3:1, Hrvatska je završila s tri boda i odlazi na završni turnir Lige nacija s četiri pobjede u nizu.