EHF Europska liga, kvalifikacije, 2. pretkolo, 27.09.2022, 18:45 h
Azoty-Pulawy 32:26 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe podbacio u Poljskoj, hvata zaostatak od šest golova u Našicama

Branimir Korać • srijeda, 28.09.2022.

Rukometaši Nexea nadali su se puno boljem rezultatu u Poljskoj kod Azoty-Pulawyja koji je slavio s 32:26 i približio se prolazu u grupnu fazu Europske lige...

Puno više Našičani su očekivali u Poljskoj. Ne samo bolji rezultat, nego i bolji nastup. Svakako mogu bolje i ne mogu biti zadovoljni porazom 32:26.

Već su se vraćali iz ovakvog zaostatka, ali morat će bolje u Našicama jer ovo definitivno neće biti dovoljno za prolaz.

Iako nisu briljirali, u završnici prvog poluvremena još uvijek su bili za petama domaćinu i zaostajali samo dva pogotka, a u zadnje četiri minute poluvremena Ivan Burzak s dva gola odveo je Poljake do 16:12 na odmoru.

Još jednom se Nexe približio na dva gola zaostatka, u 37. minuti Janko Kević smanjio je na 18:16. Međutim tada kreće serija domaćina 6:1 koja je prelomila utakmicu.

Imao je Azoty u nekoliko navrata i devet golova prednosti pa je konačnih 32:26 još i dobar rezultat za Nexe.

Po pet golova kod pobjednika postigli su Rafal Przybylski, Marek Marciniak i Kelian Janikowski. Kod Nexea Fahrudin Melić postigao je sedam pogodaka, od čega čak šest sa sedam metara, Janko Kević zabio je pet golova.