Liga prvaka, skupina A, 3. kolo, 28.09.2022, 18:45 h
RK Zagreb
RK Zagreb 29:23 Porto

PPD Zagreb probio led i stigao do prve ovosezonske pobjede u Ligi prvaka

Mihaela Bradovski • srijeda, 28.09.2022.

PPD Zagreb odigrao je vrlo dobru utakmicu u trećem kolu rukometne Lige prvaka. U Areni je ugostio Porto i svladao ga je s 29:23...

Napokon je stigla prva pobjeda hrvatskog prvaka u ovosezonskom izdanju Lige prvaka. Prvi put s druge strane stajao mu je Porto, a Zagreb je uzeo željene bodove nakon što je u prva dva kola dosta lako pao protiv GOG Gudmea i Magdeburga.

Susret s Portom je okarakteriziran kao jedan od onih u kojima Zagreb mora tražiti pobjedu, posebno jer su Portugalci u Arenu doputovali u vrlo lošoj formi. Prvu pobjedu ove sezone upisali su za vikend u prvenstvu kada su svladali skromnog protivnika, prije toga dva puta su izgubili u Ligi prvaka, jednom u Superkupu i jednom u prvenstvu.

Zagreb se od početka dobro postavio i prvo odvajanje imao je nakon svega devet minuta igre kada je poveo sa 6:3.

Porto se pokušavao vratiti u potpunosti u utakmicu, u nekoliko navrata stigao je do gola zaostatka, ali ipak nije uspio niti jednom poravnati rezultat. Na odmor je odnio minus 16:15.

Odmah na početku drugog poluvremena izjednačio je na 16:16 da bi zadnji put u egalu bio na 18:18.

Nakon toga Zagreb radi seriju 3:0, Porto je uspio smanjiti na 22:21, imao i napad za poravnanje, ali Slavić brani pokušaj Branquinha. Do kraja susreta sve je bilo u znaku Zagreba koji utakmicu zaključuje serijom 7:2 i odnosi pobjedu.

Slavić je utakmicu zaključio s 14 obrana, Timur Dibirov zabio je deset golova, Aleks Kavčić šest, a Luka Lovre Klarica pet.