SuperSport Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 01.10.2022, 19:30 h, Stadion u Maksimiru

Mihaela Bradovski • subota, 01.10.2022.

Dinamo nastavlja s odličnim ulaskom u sezonu te je stigao već do desete prvenstvene pobjede. Na Maksimiru je ugostio Slaven Belupo i slavio s 4:1...

Nakon što je u Koprivnici slavio s 5:1, Dinamo je svladao Slaven Belupo na Maksimiru s 4:1. Koprivničanci su bili ravnopravniji nego što rezultat pokazuje, ali Dinamo je potvrdio kvalitetu, u pravo vrijeme pojačao gas i lako slavio.

Slaven je primio naivne pogotke, jedan si je sam zabio, ali većim dijelom susreta stajao je dobro u fazi obrane i nije stavio previše prostora Modrima.

Već u devetoj minuti Dinamo je stigao do vodstva autogolom Antuna Markovića. Drmić je pucao iskosa, Marković je odbio loptu u vratnicu, ona mu se vraća, ali u pokušaju da je ispuca, vratar Slavena nije je dobro zahvatio i pogađa svoju mrežu.

Dvije minute kasnije Oršić je iz slobodnog udarca s više od 25 metara opalio i zatresao vratnicu.

Do kraja prvog dijela Dinamo je kontrolirao igru, ali Slaven je uspio zaprijetiti preko Kocijana koji je došao sam pred Livakovića, ali nije ga svladao.

U 59. minuti Slaven dolazi do poravnanja. Bosec s desne strane ubacuje u kazneni prostor, a Hoxha glavom neometan zabija za 1:1. U tom trenutku Dinamo je bio s igračem manje na travnjaku jer je zbog ozljede izašao Mišić.

U zadnjih 20 minuta Dinamo je ipak otišao do pobjede. Prvo je Baturina izborio kazneni udarac koji je realizirao Petković. U 81. minuti Oršić s 30-ak metara puca prema vratima Slaven Belupa, ali Marković njegov udarac odbija samo na nogu spremnog Bočkaja koji zabija za 3:1.

U sudačkoj nadoknadi Bočkaj s 18 metara krasno prebacuje obranu, na loptu ulazi Ivanušec i iz prve pogađa za visokih 4:1.